Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem fűtött, de zárt garázsban...

Nem fűtött, de zárt garázsban gondolom esélytelen a kézifék befagyása?

Figyelt kérdés
Úgy értem nincs elég hideg hazánkban ahhoz, hogy így betudjon fagyni.

dec. 4. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 20 év alatt az utcán sem fagyott be egyetlen egyszer sem...
dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam.
dec. 4. 22:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha odabent fagypont alá esik a hőmérséklet, akkor elméletileg befagyhat.


Nekem 10 év alatt eddig egyetlen alkalommal fagyott be egy huszonéves kisteherautón, pedig amúgy mindig behúzom.

dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor fog befagyni ha a kézifék kötél burkolatába bejut a víz mert annyira kikopnak a védő gumiharangok hogy ez megtörténhet akkor a befagyásnak megvan az esélye, de ez inkább a 15-20 éves autóknál jellemző amiken még a gyári van.

Megsúgom ha tele megy porral, vizet kap és jól összeáll attól is beállhat egyébként, mert én pont így jártam pár éve, és akkor nem fagyhatott be mert nyár volt.

Egyébként a zárt nem fűtött garázsba maximum fagypont közelében lehet a hőmérséklet mert olyan hidegek idehaza nincsenek. Ha lemezgarázs vagy valami fából tákolt kis valami akkor több esély van a fagyásra.


Egyébként ha annyira félsz vágd be 1-esbe és hagyd úgy, nem fog elgurulni.

dec. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, nem garázsban állva sebességben szoktam hagyni.
dec. 5. 05:57
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Ez a kézifék befagyás féle baromság jobban terjed mint annó a lepra.

A lábféket ha használjuk akkor az is be tudna fagyni?

dec. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 23 éve vezetek. Ez alatt nem egy autóm volt. Mindig használom a kéziféket. -10 fokban is. Sosem fagyott be a fékem.

A fékbovden porvédő gumija ha ki van repedve, legkésőbb tél előtt cserélem az egészet. De írnak olyat is, hogy a betét úgy ráfagy a tárcsára, mintha oda lenne hegesztve. Nálam ilyen soha nem volt még.

dec. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bár személy autónál nem tapasztaltam eddig valóban, de céges kistehernél már volt ilyen.
dec. 5. 08:13
 9/10 anonim ***** válasza:

A céges kistehernél azért fagyott be, mert több ember használja és mindenki másképp. Ha havonta 1x vagy 2 hetente 1x van behúzva, az pont elég ahhoz hogy a bovden nem behúzott állapotban fedetlen részére lerakódjon annyi mocsok, hogy azt nedvesen visszahúzva a bovden vezetőbe beragadjon. Vagy éppen a mechanikára rakódott le annyi sár, por, hogy egy kis vizet kapva egyből befagy.

A bovden vége ha jól van berakva, mindig valamennyire lefelé lóg, ha kerül is bele víz, amennyiben a kézifék rendszeresen használva van és az a kis szakasz tud öntisztulni ami kilóg a vezetőből, akkor kifolyik belőle mielőtt befagyna.

Meg ahogy írták előttem, nem mindig a fagyás a probléma, koszt is össze tud szedni. Az meg már konstrukció és használatfüggő, hogy mikor mennyire éri szennyeződés. Ha rendszeresen használva van, akkor nem nagyon fog beragadni.

dec. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Több öreg, használt autóm volt, és ezek sok éven át a szabadban éjszakáztak, mégsem fagyott be soha a kézifék.

(pedig korábban "rendes" hidegek is voltak)

dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!