Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem izzít a dízeles autóm,...

Nem izzít a dízeles autóm, ezért hidegben nem/ nehezen indul. Lehetséges ilyenkor hidegben hogy hőlégfúvóval a levegő beszívónál meleget fújok be, így könnyíteni az indítást?

Figyelt kérdés
Az autó öreg, annyira, hogy egy fillért nem költenék rá, pláne azért mert nehéz kicserélni az izzítógyertyákat. Hőlégfúvóm meg van(akksis), ezért gondolkodtam el ezen a hőlégfúvós megoldáson, hátha valaki próbált már ilyet, hogy működik-e.

dec. 5. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél egy hidegindító sprét. Erre van kitalálva.
dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

nem tellik izzítógyertyára


gázolajat miből veszed akkor?


Told a bontóba és járj busszal

dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Miért lenne nehéz kicserélni az izzítógyertyákat?????


Amúgy ha 10 percig küldöd befele a forró levegőt akkor TALÁN de előbb fog leolvadni a légszűrőház.

dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

elsőnek köszönöm a tippet, kipróbálom.


másodiknak:

Nem az izzítógyertya ára a gond, hanem az, hogy szopó kicserélni... 360k kilométer van az autóban és még soha nem volt cserélve. ha beletörik kiszedés közben az nagy cumi. Jövőre másik autót veszek, és ezért nem akarok vele szenvedni már.

dec. 5. 15:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy benzines daewoo tico-m volt baromi gyenge akksival (egy új akksi meg egy telitank benzin kb többe került, mint amennyiért vettem...). Télen a karburátor környékét melegítettem egy hősugárzóval és pöccre indult. Pár perc alatt bemelegített mindent.


Egészen addig, míg egy reggel túlságosan rá nem hajtottam a motorháztetőt és a hősugárzó fel nem gyújtotta a motort, meg bele nem olvadt kicsit... Mondjuk hamar elcsapdostam a lángokat. Kicsit megolvadt egy pár műanyag, meg gumi alkatrész (kartergázcső-szerűség, meg a gázbovden a műanyag hüvelybe, ilyesmi), 13 ezer Ft volt megcsináltatni 10 éve! :)

dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Veszel 4 gyertyát azt nekiesel a cserének, ha beletörik akkor beletörik ami meg nem azt kicseréled 2-3 gyertya tuti kijön.
dec. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kb csak akkor hatásos, ha közvetlenül a szívótorok előtt tudsz melegíteni, miközben indítózol.
dec. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én vezetek egy citröen xara picasso 1.6 dizelt de az soha nem izzított még csak elforgatom a kulcsot és indul....szerintetek ez normális?
dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor azt is csinálhatod hogy egy locsoló nagyon forró vizet rácsurgatsz a hengerfejre szép lassan hogy átvegye a meleget és akkor beindul.

Ezt már én csináltam és bevált.

Csak hát elég genyózás , amikor tudtam utána rögtön gyertya csere volt.

dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 izzít, de csak nagyobb hidegben, és nagyon keveset.
dec. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!