Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem mutatja az akkumulát...

Miért nem mutatja az akkumulátor töltöttségét és állapotát az autó?

Figyelt kérdés
Már minden hülyeségen van 100 szenzor, ezt miért nem tudja mérni az autó és mutatni a töltöttségi szintet meg az állapotot?
dec. 11. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Már amelyik nem tudja...

Van 50 éves autó ami mutatja és van új ami nem mutatja.

dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Érdekes, nekem se a saját 14 milliós autóm, se a céges 10 milliós, se a testvérem 48 milliós autója nem mutatja..


Sorolnád, hogy melyik mutatja?

dec. 11. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy szivargyújtóba dugható akkutesztert és kész. Vagy egy ELM327-es kütyüt és nézegeted a telefonodon a dolgokat.
dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:
75%

Mert fölösleges.

Az akkumulátorok gondozásmentesek, és 4-5 év az élettartamuk.

Ha a generátor tölti őket, akkor pont annyira vannak feltöltve amennyire kell.


Amikor pedig lejár az idejük, jellemzően valamelyik cella zárlatos lesz, de ez egyik napról a másikra megtörténik.


Nekem idén lett cserés úgy, hogy pöccre indított, aztán elmentem valahova, leállítottam 10 percre és soha többé nem indult azzal az aksival..és csak 10 V volt a 12 helyett.

dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert ha kiírná, akkor minden hülyeséggel fárasztanák a szervizt a túlképzett userek. Nyáron elindul a hűtőventilátor, leesik 1 tized voltot a feszültség és rohan a hülyéje a szervizbe.


A fejegység szervizmenüjében látod vagy OBD porton ki tudod olvasni, ha kell ez az adat.

dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Mert minek? Értesz hozzá? Telefonodon is kamu a százalék, mert ha egy akksit 50% alá merítesz, dobhatod a kukába, át van skálázva. :D Semmit nem kezdenél az akku százalékkal, a feszültséggel meg főleg nem, ha nem értesz hozzá. Én okleveles villamosmérnök vagyok, és nemrég tanultam meg, hogyan kell ezeket az akkukat kezelni, mert ez szaktudás, amit tud az, akinek értenie kell hozzá, meg elérhető a neten. Ha annyira érdekel, méregessél rá multiméterrel, miután utánajártál, mit kell látnod milyen pontok között mérve.


Átlag felhasználónak elég annyit tudni, tölt-e a generátor, arra van figyelmeztető jelzés, és megsúgom, a termékek nagy részét az átlag felhasználó számára gyártják. :)

dec. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!