Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet az h menet közben...

Mitől lehet az h menet közben pörgetem az autóm motorját (skoda fabia spirit 1.2) és búgó hang hallatszik? Úgy hogy nyomom a gázt. Eddig még nemvolt ilyen.

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 1.2-es Skodák egyébként is hangosabbak a három henger miatt. Jobban búgnak, főleg húzatásnál, mint négy hengeres társaik. Ettől persze nagyon jó autók. Ha furcsállod a hangot és eddig nem hallottad, mindenképp érdemes megnézetni.
2009. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez elsősorban abból származik, hogy forog a motor. Ha állna, nem hallanád :-)


Na de a viccet félretéve: mint előttem is írták, a VW-kosnzern 1.2-es Otto-motorjai háromhengeresek, ezért jobban rezegnek, mint a nagyobb négyhengeresek. Érdemes körbenézni a motortérben, nem lazult-e le valamelyik burkolóelem. Ez leggyakrabban a motor fölé csavarozott műanyag, a motor alatti takarólemez (fejből nem tudom, ezekre is szerelik-e vagy csak a nagyobbakra) vagy a motortértető szigetelése szokott lenni. Ha minden csavart a helyén találsz, meghúzva és nem múlik el, akkor más jellegű a probléma, de ez a leggyakoribb.

2009. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: 1.2-es Fabian nincs motorvédő lemez, hacsak nem külön kérésre meg lett rá rendelve. Szériában nem szerelik rá. Ez teljesen biztos. Ha rendellenesnek hallod nagyon a hangot érdemes megnézetni. Mennyi kilométer van benne? Esetleg a vezérműlánc is csöröghet egy picit.
2009. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Motorháztető szigetelés sincs gyárilag rajta.
2009. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat akkor minél előbb meg is nézetem:)
2009. jan. 4. 00:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1,2es Fabián takaró műanyag (ami a motortérbe van) pattintós ami 10 esetől 10 szer a helyén van!A motorvédő műanyag nincs rajta csak a lökhárító után egy 15 cm-es légterelő műanyag amit egy marék torx csavar fog.Ez sem szokott probléma lenni már csak azért sem, mert hogyha ezek az alkatrészek fellazulnak akkor magas sebességnél dübögnek nem búgnak!Én megnézetném a kerék csapágyakat!Már 2002-es Fábiába cseréltem első kerékcsapágyat!
2009. jan. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!