Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen javítást javasolnátok?

Milyen javítást javasolnátok?

Figyelt kérdés

Történt egy koccanásos balesetem, ahol a hátsó ajtó sérült, horladt, és az ajtó éle is. Nem annyira vészes. A szervízben azt javasolták mivel még fiatal az autó nem érdemes gányolni vele, elemcserével végeznék (biztosító fizeti). De ez esetben az első ajtóba is bele kellene ködölni (ez mit jelent pontosan?) + a hátsó sárvédőbe.

Attól félek nem fogják eltalálni a színt. Bár nem tudom, ha csak javítják akkor is az egész ajtót festik?

Ti mit javasolnátok?

Egyébként 1 éves az autó.


dec. 14. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális szerviz / karosszériás. És el fogják találni a színt. Ezért vannak a gyári színkódok is. A ködölés azt jelenti, hogy oda is fújnak festéket, aztán szépen lepolírozzák, és ha jól csinálják, csak festékvastagság mérővel lehet majd megmondani, hogy javítva volt. Az elemcsere jó ötlet, szerintem jó tanácsokkal láttak el.
dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy kevertessenek rendes színt, egy elem miatt nem kéne engedni egy 1 éves autó fél oldalát átfújni.
dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van, normális fényező eltalálja a színt...

Egyébként azért javasolják az új elemet, mert a mostanit festik, akkor rétegvastagságból látszik majd, hogy fújva volt, tehát törve. Míg ha egy új elemet fújnak színre, akkor annak a rétegvastagsága egész közel lesz a gyári értékhez. Legalább annyira, hogy le lehet tagadni a sérülést. (Az más kérdés, vagy JSZP, de) ha viszik keletre majd, akkor egy hibátlan, sérülésmentes autóként lehet eladni

dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha élsérült az elem akkor a "legjobb" javítás a csere, ha lakatos megegyengeti, és a fényező szépen elgitteli jól fog kinézni, de a rétegvastagság nagy lesz.

Nekik egyszerűbb, neked jobb ez a megoldás. Szerintem jó megoldást javasoltak a problémádra.

dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igaz az hogy a gyöngyházmetál esetében "előírás" a melléfény? Legalábbis ezt mondta nekem a szervizes. De ezek szerint mégsem tudják olyan jól eltalálni ha kell a melléfény.
dec. 14. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy gyöngyház. Az más tészta. Azt tényleg nehezebb fújni.

Nekem egyszer felmerült, hogy az egész autót telibefújatom, de akkor már sima metál helyett gyöngyház. Ott elmagyarázta a fényező, hogy azt nem hogy melléfényezi. Hanem össze kell rakni üresen az egész karosszériát és egy menetben fújni az egészet, majd újra szétszedni és utána teli összerakni, különben nem lesz szép.

dec. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!