Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel 3,5 t kistehert milyen...

Dízel 3,5 t kistehert milyen fordulatszámon kell feljebb váltani?

Figyelt kérdés
dec. 14. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell. Mehetsz végig egyesben.
dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hallod a motoron, érzed az erején, nem? Ez kb olyan kérdés, mint hogy biciklizésnél hány km/h alatt tedd le a lábad, hogy ne borulj el. De általánosságban ilyen 2500 körül, vagy akár hamarabb. De vezetési stílustól és körülményektől is függ.
dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen kőbe vésett fordulatszám.

Motortól, súlytól, terheléstől függ.

dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Változó. Nagyon függ a motor nyomatékától, a terheléstől és hogy mennyire akarsz gyorsulni. Nem szólva arról, hogy szívó, szimpla turbós, vagy biturbós a motor. Vezettem 1.9-es szívó dízelt, annál 3000 alatt nem volt érdemes váltani, de ha haladni akartam, akkor simán 4000 fölé ment a mutató.
dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem '99-es szívódé transitom volt, abban nem is volt még fordulatszámmérő, így nem is tudtam ilyen felesleges dolgokon agyalni.

De amúgy tök egyszerű:

Ha üvölt a motor, akkor felváltasz. Ha szenved, rángat, akkor leváltasz.

dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Na ez a legszarabb.
dec. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!