Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klíma télen nem?

Baltaarcúu kérdése:

Klíma télen nem?

Figyelt kérdés

Nem kapcsol be 10 fok alatt a kompresszor.Mit kellene cserélni?Ilyen nyálkás időben jól jönne ha le tudnám csapatni a párát belülről...

Grande Punto 1,4 8V



dec. 16. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Inkább kifogyott belőle a gáz és azért nem kapcsol be.
dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csinálja. De nekem hol megy, hol nem. Azt gyanítom, hogy a hideg miatt, talán már épp annyit csökken a gáznyomás, hogy a nyomáskapcsoló nem engedi bekapcsolni. Még nem volt rátöltve mióta a családban van, 15 éve :)
dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyáron,ősszel ment,annyit csinál most hogy hangyányit emelkedik a fordulat,azt ennyi.
dec. 16. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerviz, klímagép, gáz lefejtés, kiderül. Jósolni nem tudunk.
dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt hidegben hamar kikapcsol, különben szétfagy.

Másrészt töltet mennyiség ha hiányzik, klíma csövek krimpelése felhasad ezeknél, pl Hüllő Kft tud újat csinálni rá új véggel, akkor nem kell drágán komplett csövet venni.

dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

#5 "töltet mennyiség ha hiányzik, klíma csövek krimpelése felhasad"


Nem tudom eldönteni, hogy ez egy felsorolás, két külön lehetőség, vagy pedig ok-okozat, tehát hogy az alacsony nyomás miatt repedne szét. Remélem az előbbi.


Tapasztalatom szerint amúgy maga a cső, vagy a krimpelés nem szokott ludas lenni. Sosem találkoztam még ilyennel. Leggyakoribb hiba a felvert kavics által kilyukadó kondenzátor, utána a szervizport szelep, majd a gumitömítéses csatlakozások, illesztések. 100-ból 95-nél e három közül valamelyik. Saját tapasztalat alapján.

dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát összességében a kis gáznyomás miatt nem indul be télen,hidegben?
dec. 16. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a kevés nyomás miatt is, de vannak modellek ahol, a vezérlő bevan szabályozva arra hogy bizonyos hőfok alatt nem engedi bekapcsolni pont azért hogy ne fagyjon szét a rendszer és ne legyen valami más károsodás sem meg persze ha alacsony a nyomás ami hidegben előfordul akkor azért is hogy alacsony nyomással ne tudjon bekapcsolni mert az árthat a kompresszornak.


Persze érdemes megnézetni ettől függetlenül egy szakemberrel mert lehet gond van, lehet a kapcsoló mágnestekercs pusztult el benne és azért nem kapcsol, bármi lehet, nem feltétlen az alacsony nyomás vagy a vezérlő letiltás miatt.

dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 ilyenem van, típus csoportokban havonta feljön a hiba, hidd el hogy az a hüvely korrodál el. Én sem tudom, hogy sikerült ilyen kiválóan az a két cső, de ez van. Sajnos a sajátomon is kezd kinyílni, mint a virsli. Azért írtam le, mert ha gáz hiányzik, érdemes ezzel kezdeni a hibakeresést. Kizárólag Grande Punto-ra értve, mivel arról szól a kérdés.
dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!