Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autónál milyen...

Elektromos autónál milyen karbantartási, illetve szervizköltségre lehet számítani hosszú távon?

Figyelt kérdés
Nem új autóra gondolok, ahol vannak kötelező időszakos szervizek.

dec. 21. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden autónál vannak kötelező időszakos szervizek, az más kérdés, hogy sokan nem foglalkoznak vele, hanem megvárják, míg valami súlyos probléma lesz.

Az elektromos autónál is van ilyen, de kevesebb a forgó-kopó alkatrész, így ezek miatt ez a része nyilván kevesebbe kerül. Viszont épp most olvastam egy konkrét esetről, ahol a 4 éves elektromos autó meghajtásában keletkezett hiba, és 4,3 milliós árajánlatot kapott rá az ügyfél.

Használtan az akkumulátor állapota az egyik legfontosabb tényező, amin az üzemeltetési költségek múlnak. Meg nem árt figyelembe venni, hogy elektromos autó javítással, karbantartással jelenleg jóval kevesebb szerviz foglalkozik még, szóval nem csinálja meg neked bármelyik szaki okosba'.

Horváth András (handras) videóit ajánlom a YouTube-on, illetve keress rá Google-ben a témára, nagyon sok cikk, és videó is született, ahol a költségeket taglalják. A videós tartalmakkal kezdeném, egész alaposan feldolgozott téma ez már magyar nyelven is.

dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Futómű alkatrészei itt is ugyanúgy kopnak, elhasználódnak mint a belsőégésű társaiké. Mi mennyi, az meg az autó típusán és a szerviz árain múlik.
dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy benzines autóból kiveszed a motort, kuplungot, váltót érintő karbantartásokat és ami marad.
dec. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy önmagában a szerviz számlán spórolás miatt nem éri meg elektromos autót venni. Akkor éri meg, ha tudod otthon tölteni, főleg napelemről, mert akkor ez a része kvázi ingyen van. Akkor már valószínűleg jól fog kijönni a matek, de sok tényezőtől függ persze.
dec. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1. De az VW.

Azt tudni kell.

dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5: a lényeg az, hogy egy elektromos autónál is adódhatnak drága javítások. Drága pedig az, ami ritka, nincs belőle utángyártótt, nincs rá bejáratott javítási mechanizmus, tapasztalat, stb. A 4,3 milliós költség is lehet, hogy beleférne 300 ezerbe, ha lenne tapasztalt szerelő hozzá, aki javított már több száz ilyet.
dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tessék, ennyit tud a nagy német.

[link]

dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
#7: nem kell általánosítani, meg fikázni egy gyártót egy kiragadott eset miatt. Mondjuk én japán párti vagyok abszolút, de nem gondolnám, hogy a világ egyik legnagyobb autógyártója egyszerűen balfasz. Nem ismerjük az adott autó előéletét sem. Érted, lehet, hogy felcsavarták előtte egy villanyoszlopra, aztán megjavították, csak az nem sikerült úgy, és amiatt jött elő a hiba. Szóval kár elhamarkodottan ítélkezni.
dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezermester típus vagyok. Az autómat eddig mindig magam javítottam. Rengeteg szerszámom van, és az elektronikához is konyítok kicsit, mivel sokáig elektroműszerész pályán akartam dolgozni. Jelenleg egy Hyundai terepjáróm van. Kicsit frusztrál, hogy 7-8 literes fogyasztása van, de muszáj ekkora autó. Viszont jó lenne egy lóti-futi autó is. Arra gondoltam az elektromost. De ha elöjönne rajta valami többszázezres hiba, már nem is érné meg. Eddig mindig magam javítotam az autóimat. Elektromosnál ahogy az egyik válaszoló írta, nincs olcsó szakember. Tehát ha valami hiba előjönne és szervizbe kellene vinni, lehet hogy drágább lenne?
dec. 21. 14:39
 10/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, amit megspórolnák az üzemanyagon, elmenne javításra?
dec. 21. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!