Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Sandero kötelező szerviz...

Dacia Sandero kötelező szervizelése 20 000 km-ént mit foglal magában?

Figyelt kérdés

2013-as évjárat 0.9 tce motorral.



107000 kilométernél volt nagyszervízen idén áprilisban vettem meg 117000 kilométerrel akkor műszaki vizsgáztatták kapott olajcserét szűrő cserét, most 127 000 km van benne, világít viszont a szerviz lámpa mivel 20 000 kilométert mentem már legutolsó nagyszervíz óta?


Bizonytalan vagyok viszont érdemes lenne-e elvinni nagyszervízre, hiszen az olajjal még lehet menni és mi egyebet csinálnának rajta? Teljesen jól működik.


A vezérlésen gondolkozok még nem tudom hogy ezekbe a motorokban szíjas vagy láncos vezérlés van, illetve mi a csere periódusa?


dec. 21. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Az olajat lehet, de nem érdemes 10ezernél tovább húzni.
dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Újabban ezt nem kötik a tulaj orrára. Én 10 éves autót már biztos nem hordanék márkaszervizbe. Az általánosan javasolt időközönként cserélnék fék- és hűtőfolyadékot, vezérlést.
dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, de sokan nincsenek képben ilyen alap dolgokkal sem.
dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lekell nullázni a szervizlámpát és kész.
dec. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!