Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A teljesítmény szabályozása...

Gyula 07 kérdése:

A teljesítmény szabályozása az Otto- és Diesel- motoroknál, hogyan módosítja a motor légviszonyát?

Figyelt kérdés

Véleményét fejtse ki minimum 10-12 sorban!

Erre az egy kérdésre nem találunk választ a szaktársammal, tudnátok segíteni? Köszike előre is



dec. 21. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez teljesen egyszerű:

Ott esetében fix keverékaránnyal dolgoznak, csak a beszívott mennyiség változik, így szabályozzák a teljesítményt.

Diesel esetében pedig a levegő mennyisége az mindig fix egyedül a befecskendezett üzemanyag mennyisége változik, magyarul más lesz a keverékarány.

Ezért van az, hogy az Ott mennyiség alapú szabályozással üzemel míg a Diesel az minőségalapú szabályozást használ.

dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha államvizsgáig eljutottatok úgy, hogy ezt magatoktól nem tudjátok megválaszolni, akkor ott komoly bajok vannak. Ez tipikusan egy olyan tétel, aminél sokat lehet pofázni, ha alapvetően tisztában vagy a motorok működésével. Csak erre érdemes picit hamarabb rájönni, ha nincs így (feltételezem hogy gépész/jármű szakirányról van szó).
dec. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, nagyon szépen köszönöm!

Harmadik válaszoló, igen gépész szak, gépjárműtechnikai specializáció, nos vagyunk 15-en ebből 2-3 ember aki 10-15 éves tapasztalattal rendelkezik, ők akik jobban tudnak közülünk, többiekkel egy szinten vagyunk és nem találtunk a kérdésre választ. Tudom lehet hibáztatni, online volt az egyetem a covid miatt és fele óráink meg se volt tartva+ anyag nem minden tantárgyból lett elküldve. Tehát mi vagyunk az elsők akik ilyet végeznek az adott kihelyezett szakon, így mi vagyunk a próbanyulak. Mindegy, a második választ hasznosnak találtam, így bővítve rajta beillesztettem a tételkidolgozásba, ha valakinek van még valami ötlete amivel bővíthetem annak megköszönném :)

dec. 22. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!