Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy az utángyártott...

Igaz, hogy az utángyártott lambdaszondák 90%-a nem illeszkedik?

Figyelt kérdés

Szóval a szerelőm azt mondja, hogy lamdaszonda hibát adott ki az autó, viszont hogy az utángyártottak 90%-a nem talál, és eredeti kell.

Azt is jó lenne tudnam, hogy mennyi egy eredeti akkor, mert nem találtam a neten.


Subaru G3X / Suzuki Ignis 2004

1.3


Köszi a segítséget!


dec. 22. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha 90% rossz lenne, hamar tonkremenne a gyartojuk.
dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínű inkább a katalizátor a hibás, ezért ír ki folyamatosan lambda hibát.
dec. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Katalizátor teljesítmény nem elégségés, ezt jelzi a lambdaszonda hibával együtt. De akkor mi a megoldás? Egész katalizátor kell egy vagyonért, vagy igazából semmi rosszat nem tud okozni az autónak, csak világítani fog a motorlámpa?!
dec. 22. 13:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A lambdaszonda hiba az nem a katalizátor hatásfok gyenge, ne keverjük vele. Ha rossz a lambdaszonda, nem megfelelő lesz a benzin-levegő keverék, ezért többet fogyaszt az autó, rosszabbul megy, illetve jobban károsítja a környezetet, egy szóval ezt érdemes megcsináltatni. Utángyártottak között is van jó minőségű, pl. Bosch, de a Suzuki gyár sem gyárt magának kb. semmi ilyesmit, jó minőségű utángyártóktól veszi és eladja 2-3-szoros árban. Szerintem vegyél bele egy Boscht és jó lesz.
dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Katalizátor teljesítmény nem elégségés"

Ezt a hibát írja a 2. szonda akkor a katalizátor rossz. A szonda csere 90%-ban nem old meg semmit (nem a szondák nem jók)

Olcsó házi barkács a szonda kiemelő. Ez egy centis közdarab amit a szonda helyére kell rakni majd ebbe a szondát, így gyakran el tűnik a hiba jelzés.

Így a "drága" katalizátor megúszható.

dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is a Bosch-ra szavazok ha tényleg cserélni kell, de gyakran csak ott csapódik le a hiba, miközben lehet, hogy üzemanyagellátási oldalon van valami, pl falsot sziv valahol a motor, vagy egy vákumcső kirepedt stb, és ilyenkor is mindig a szondát hibáztarja a vezérlés.
dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

#4: a katalizátor utáni szonda nem játszik szerepet a keverékképzésben.


Amúgy nem lenne rossz látni a pontos hibakódokat, mert elég furcsa hogy egyszerre dobta be az alacsony hatásfokot, és a szondahibát. Meg persze biztosra menni, hogy melyikről is van szó.

dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a pontos hibakódot csak a szervizesem tudná megmondani, egyébként én is rádugtam a filléres obd eszközöm és nekem is katalizátort és lambdaszondát adott ki, mindjárt visszakeresem a két hibakódot.

Szóval: P0133 , P0420

dec. 22. 14:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalan hány szonda van benne? Nem lehet,hogy csak 1? Mert próbáltam keresni képeket a katalizatorról, de amiket találtam azokon csak egyet látok a leömlő oldalán, így meg akkor nem panaszkodhat a katalizátorra, hiszen annak hatásfokát nem nézi.
dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én sajnos olyan szinten nem értek hozzá, hogy egy alkatrészkereskedés embere kérdezte tőlem, hogy melyik lambdaszondával van baj a katalizátor előttivel vagy a katalizátor mögöttivel. Szóval ebből következtettem, hogy akkor kettő van.
dec. 22. 15:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!