Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt Simsonotok? Na és Cagiva?...

Volt Simsonotok? Na és Cagiva? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=NRsV_BYF3gk&t=5s


Szóval ebben a viszonylag rövid videóban elmondják, hogy mitől volt népszerű, meg hogy miért ment fel ennyire az áruk. Na meg, hogy nem lehet össze hasonlítani egy Cagiva-val. Legalább is ezt a példát hozza fel a szaki. Hát tényleg nem lehet, ugyan is a Cagiva-val nyugodtan indultam el mindig motorozni, szerszámok nélkül, ráadásul mindig haza hozott. na jó egyszer haza toltam amikor kifogyott a benya. A simo hányszor hagyott cserben és hányszor kellett haza tolnom? Meg se tudnám számolni :DDDDDDDDDD Csak azért szerettem, mert az volt az első motorom. Tényleg nem értem mi ez a hype. Oké kevés van belőle, de attól még ugyan úgy nem jó, főleg ilyen áron.


Mellesleg a simo(schwalbe), 79-es volt a Cagivia sxt-m pedig 1986-os.


[link]


[link]


[link]


[link]


Jöhetnek a sztorik képek! Valamint boldog karit mindenkinek! :)



dec. 24. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy. Új, felsőkategóriás BMW-m van.
dec. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na és boxolni is jársz?
dec. 24. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Csak len az utszán.
dec. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De akkor így valahogy?


[link]

dec. 24. 15:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Simson Endurom volt valamikor a nyolcvanas évek végén, kilencvenes elején. Tirisztoros gyújtás, 70-es blokk, 17-es lánckerék.

Én voltam a környék királya vele, az igazi telepi hülyegyerek. Akarom mondani, faszagyerek. :)

Nem egyszer vitt le Pestről Siófokra, szinte semmi gond nem volt vele.

Hosszabb téli állás után a karburátort be kellett állítani, de egyébként csak a kötelező szervizt kérte.

dec. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az komoly volt akkor. 😁
dec. 24. 17:10
 7/9 Szolovjov ***** válasza:
Jelenleg is van Simsonom, ami 20 éve van meg. Plusz mellette egy Etz 125 és egy Etz 250. De maradjunk a Simsonnál. Legendásan megbízható motor. Szezonban manapság is használom még melóba járásra is. Volt hogy 110 km-re is elmentem vele. Soha nem vittem magammal semmilyen szerszámot. Ma már inkább az MZ-t használom ilyen távra természetesen. Amikor megvettem a Simsont, akkor persze rendbe kellett tenni rajta az előző tulajok kókányolásait. A legtöbb motornak az a baja, hogy szakszerűtlenül nyúltak hozzá.
dec. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem a schwalbét több különböző szerelő is szerelte és amikor tökéletesen be volt lőve minden, akkor is elbaszódott valami egy idő után. Főleg a gyújtó tekerccsel volt gyakran gond.
dec. 24. 18:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Regen vettem egy Simsont, ez olyan 15 eve volt kb. Akkor fizettem erte 75 ezret. Sajnos nagyon atvagtak vele mert az egesz egy takolmany volt. Jott velem egy ismeros akiben biztam es azt allitotta, o javitgatta, karbantartotta a motort, szoval jo allapotban van, a tulajdonosa csak egy ujabb motort szeretne. Megvettem a motort es mar mar masnap jottek a problemak. Neha nehezen indult, a karburator beazott valahogy, lefulladt es nem is volt benne valami nagy ero.

Eldontottem hogy felujittatom de akkor jott a hidegzuhany hogy nem lehet felujitani mert gyakorlatilag nem sok ep dolog van a blokkban, jobban jarok ha veszek egy hasznalt blokkot bele. Az elozo tulajdonost szembesitettem de ertetlenul allt a dolgok elott az a szemet.

El is kezdtem keresgelni es talaltam egy blokkot, annyi hogy gyujtas nem volt hozza de a regi gyujtas amugy jo volt, szoval azt tudtam hasznalni. Egy szerelo felrakta a blokkot nekem es akkor egy ideig tudtam hasznalni. Igazabol zsakbamacska volt a blokk mivel bontasbol szarmazo volt, nem lehetett kiprobalni.

Vegulis tudtam hasznalni de nem azt nyujtotta amit vartam es sajnos nem tudtam mas simsonokkal osszehasonlitani mert nem sok elado simson volt a kornyeken hogy tobbet is kiprobaljak.

1-2 ev utan eladtam kb 40 ezer forintert.

Ha tudom hogy ilyen dragak lesznek akkor megtartottam volna es most egy takolmany simsont is eltudnek adni 200 ezerert.

dec. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!