Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hibákra utal , ha egy...

Milyen hibákra utal , ha egy 2006 os opel astra H nál hidegen a motort beindítva 10-15 mp.ig világít még az olajvisszajelző lámpa? Meleg motornál eltűnik.

Figyelt kérdés
Opel astra h 2006 os. 1.7 cdti (80le) motorról van szó.

dec. 26. 05:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge az olajszivattyúja a H Astráknak. Kikopik a forgórész és ezért nem bírja felépíteni az olajnyomást. Amit te leírsz, az még a kezdő szint, most még menthető a helyzet, de ha vársz vele, egyszer végleg elmegy a nyomás és kukára vágja az egész motort.


Ha szerencséd van, akkor csak a tömítése fáradt el és ott engedi el a nyomást, az nyilván egy sokkal olcsóbb megoldás, mint a szivattyú cseréje. De a szivattyút ígyis-úgyis le kell venni, aztán ha ért is hozzá a szerelő, akkor meg tudja mondani, hogy a szivattyú milyen állapotban van.

dec. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Arra, hogy 17 éves az autó :)
dec. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy pár hónap múlva 19 éves z17dth-m van, 310.000 (vagy ki tudja?) km-rel. 12 éve van nálam. Indítás után 2-3 mp-ig szokott még világítani az olajnyomás lámpa, aztán elalszik. Néha olyat is csinál hogy egyből kialszik, de visszavillan még erre a 2-3 mp-re, aztán megint kialszik.

12 év alatt mindig is ilyen volt. Én nem tulajdonítottam neki túlzott jelentőséget, mert eddig semmilyen hibát nem okozott. Ennél a motornál fent van az olajszűrőház. Kell egy kis idő, míg feltölti az olajszivattyú a lecsorgott olajat. Úgy tudom emiatt van a késedelem.

10-15 mp viszont valóban soknak tűnik. Elvinném egy szervizbe, mérjenek olajnyomást. Ha nem a mérő szórakozik, akkor első körben olajpumpa csere. Ami sajnos nem kis meló. A gyári újnak horror ára van. Talán a bontott lehet megoldás. Csak az meg lutri látatlanban hogy milyen állapotban van.

dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Igen, amit írsz, az valóban igaz. Mindegyik villog még egy pici ideig. Nem úgy, mint más autó, hogy világít 1-2 másodpercig, hanem képes visszavillanni kialvás után, meg ilyenek. Kicsit butyuta az olajzása ilyen szempontból, de ez nem csak az 1.7 dízelre igaz, az enyém 1.6 szívóbenzin és ugyanezt csinálja. Vadiúj olajszivattyúval is (#1 vagyok, az ott leírt ismert probléma miatt biztosra mentem és cseréltem vezérléssel a szivattyút, de ez a jelenség így is megmaradt).
dec. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😉
dec. 26. 10:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!