Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek Škoda Octavia mk2 1.9...

Akinek Škoda Octavia mk2 1.9 tdi PD autója van. Leírnátok a véleményeteket, illetve pár kérdésre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy Octaviát (2005) motorkód BJB.


Hány kilométert futottatok vele ti jelenleg, és mivel volt gond eddig rajta? Amit szeretnék, 300 ezer kilométert futott. Gyári kuplunk és PD elemek vannak benne. Fel vagyok készülve rá, ha megveszem akkor nagy esély van rá, hogy kell ezeket cserélnem. Talán még mást is. Látszatra nagyon szép állapotban van korához képest. Tudom, hogy a motor képes lenne elfutni mégegyszer annyit, mint már rajta van.

Arra lennék kíváncsi, nektek hányszor, illetve hány kilométernél kellett ezeket javítani? Esetleg más probléma volt vele az említetteken kívül?



dec. 30. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Főleg a PD elemek esetében hatalmas a szórás, nem lehet ezt így megmondani. Mások tapasztalatára ne alapozz ebben, mert nem fogsz belőle megtudni semmit.


Minden autónál ez a legfontosabb, de a PD-nél extrán kritikus az olaj. Milyen sűrűn cserélték és milyen olajjal használták. Ezen az egy faktoron is múlhat akár 100-150, vagy 200 ezer kilométer is. Az elhanyagoltabb PD-k közel sem mennek el 300 ezret, szóval az a tény, hogy eddig elment gyári elemekkel, az egy elég jó jel, hogy rendes tulaja volt. Viszont ennek köszönhetően meg 300 ezer van az elemekben, ami elég sok, tehát hiába tartották becsülettel, akkor is számolni kell vele, hogy bármelyik pillanatban beszarhatnak.

dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, 18 éves autónál már számítani lehet mindenre.
dec. 30. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!