Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E36 325i első autónak?

E36 325i első autónak?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogsim, régóta szeretem már az autókat és az utóbbi időben megtetszettek a 90-es 2000-es évek BMW-i. Tisztában vagyok vele, hogy nagy pénztemetők lehetnek. Ti mit gondoltok róla?

dec. 31. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%
Lehet nem az én válaszom lesz a tuti, de nem 25i-t vennék elsőnek. Először inkább egy 18is-t, az 4 hengeres, könnyebb motor is, valamint szerintem valamivel megbízhatóbb is…
jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

@11, összességében nem ilyen autót vennék elsőnek. Úgy mondom hogy eddig 3db E36-om volt, és második autóm volt az első E36-om, egy 20i coupe.


Lehet őket szeretni, nagyon is, de a helyzet az hogy ezek csak akkor igazán jó és igazán szerethető autók, ha nagyon rendben vannak. Pont az adja az élményfaktort egy soros hathengeres benzines változatban, hogy nagyon kulturáltan és elképesztő finoman jár, fordulaton van egy kellemesen erőteljes hangja, és nagyon jó balanszban van a kasztni, lehet sportosan menni vele, csak ahhoz hibátlan futómű is kell, ami egyrészt a magyar utakra érzékeny, másrészt nem olcsó hozzá a tényleg jó alkatrész.

Egy szó mint száz: vagy sok pénzed van és nem sajnálod rá - friss jogsis emberekre ez nem jellemző, akire igen az ennél újabbat kap otthonról -, vagy nem napi használatra és nem kizárólagos autónak veszed. Illetve nagyon kell, hogy érts az autók nyelvén, ne legyen gond ha valami egyszerűbb javítást meg kell oldanod, legyen tapasztalatod autó üzemeltetésben, tehát tudd hogy mire érdemes figyelni, halld a hangokat, érezd a jeleket. Magyarul nem első autónak való, mert azzal bizony menni akarsz majd mindig és mindenhova, és nem feltétlenül fogod tudni hogy mikor kezdődik egy probléma amivel még akkor kell foglalkozni, vagy nem lesz pénzed rá hogy megtedd, halmozódnak a gondok, lesz egy pénztemetőd.


Én amikor a 20i-t megvettem egy kotladék Astra G után 2015-ben, akkor az egy abszolút közepes áron vett közepes állapotú, de nem leélt autó volt, második tulajtól eredeti magyar forgalomba helyezésű őszinte, gyári darab. Egyből imádtam nyilván, szép hangja volt, jól is nézett ki, haveroknak is tetszett, csajoknak is, érted, a 20 éves fejem szétadta. Csak hát azzal nem számoltam, hogy bár alapvetően igenis stabil és megbízható működésre képes szerkezetek ezek, nekem meg volt már akkor egy valamivel magyar átlag feletti fizetésem, azért 260 ezer km után az anyag fárad és öregszik, nyilván lesz mire költeni és lesz mire figyelni, meg persze ahogy nő fel az ember az életre is egyre többet kell költeni, lehet hogy 20 évesen azt hiszed hogy belefér, aztán 2 év múlva meg már látod mire kellett volna inkább költeni vagy spórolni.


Én ha visszaforgathatnám az idő kerekét, akkor inkább vettem volna valami szebb állapotú minimálautót - mondjuk egy másik Astra G-t akár -, és használtam volna azt ameddig a saját lábamra állok és ténylegesen van elszórható pénzem. Akkor jók ezek ha bőven van rá pénzed, és ha hobbinak használod. Egyéb esetben nagyon könnyen nyűg lesz az örömből.


#9 voltam.

jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen, kb. én is így gondolom ezt. Azért írtam, hogy vehet e36-ot ilyen fiatalon, hogyha ő mindenképp hátsókerekest akar vagy valami más fontos neki akkor megveheti, de nem egy 6 hengeres 25i-vel kezdenék, hanem egy 18is bőven elég lesz neki…


Privátba dobhatsz pár képet az e36-okról, eléggé oda vagyok értük

jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha csak azert akarsz ilyen kocsit mert jo a hangja az nagyon sokba fog neked kerulni
jan. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!