Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet, illetve szabad komplett...

Saitama98 kérdése:

Lehet, illetve szabad kompletten a szivargyújtót cserélni/cseréltetni?

Figyelt kérdés
A szivargyújtóból kijött teljesen az a fém rész ahová amúgy bedugod a szivargyújtót vagy az Usb-t és így semmit sem lehet bedugni. Apósomat kérdeztem, (ex autószerelő) de szerinte ne cseréljem ki mert lehet, hogy mivel nem gyárit rakok bele ezért tönkre vágja az elektronikát benne. Ezt nem tényként mondta, csak, hogy ő ezért nem cserélné. Nekem ez abszurdnak tűnik laikusként, ezért kérdezném inkább az autószerelőket ha van köztetek. Köszi! (Skoda Fabia II 1,2 ről van szó)

jan. 1. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet és szabad is.

Nincs semmilyen elektronika egy szivargyújtó aljzatban.

jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet.
jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szivargyújtóra konkrétan rá van kötve az akksi 12 voltja. Semmi elektronikát nem tudsz tönkrevágni, ha abba csak dedikált USB aljzatot vagy tényleges szivargyújtót nyomsz be. Persze biztos lehet olyan áramkört kreálni, amire raksz egy dugót, ami belemegy az aljzatba, és tönkrevághatod vele az elektronikát, de szerintem ez nem célja senkinek.

Motoromat úgy vettem, hogy volt a kormányon egy szivargyújtós töltő. Leszedtem a kábelt az akksiről, lecsavaroztam a kormányról, és egy határozott húzással ki is jött a két vezeték a tank alól. Semmi elektronika nincs benne. 12 V-ot az akksiról odavezetnek az aljzatba, az USB töltő dolga, hogy abból a 12V-ból kellő áramot szolgáltató 5V-ot csináljon.

jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!
jan. 1. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3: autókban azért nem csak ennyi. Általában csak gyújtással kapcsol és van rajta biztosíték is.

Persze ettől még az aljzat továbbra is csak egy vasdarab, tehát simán cserélhető.

jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szivargyujtó szabvány méretű, hiszen nem csak az eredeti izzószálas betétet, hanem sok egyéb, utólagos berendezést is lehet erről a pontról működtetni.

Általában egy áramszál, egy test, és egy műszerfalvilágítás kábel csatlakozik hozzá. Semmi extra, szinte mindegyik tipus csereszabatos.

jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából simán ki lehet cserélni. A szivargyújtó az gyakorlatilag egy külön áramkör, egyes típusoknál rászoktak még kötni valami mást is arra az áramkörre, ezt meg kell nézni hogy ahhoz a típushoz éppen hogyan van. Az aljzat többnyire gyújtás áramra van rákötve de van rajta biztosíték, sőt kell is legyen így ha esetleg probléma van max a biztosítékot vágja ki s ennyi, nem okoz más gondot, nem is lenne szabad, azt maximum egy nagyon nagy gányolással lehet elérni. Szóval emiatt nem kéne aggódni. Ilyeneket bármelyik autós boltban kapsz de azért egy jó tanács, ne a legolcsóbb, leggagyibbat vedd, főleg ha komolyabb dolgot is akarsz róla üzemeltetni, és nem csak teleont tölteni vagy valami más USB-s eszközt.
jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5 Akkor neked valami modern autód lehet, az enyémbe egy kapcsolót gányoltam a pozitív sarura, mert a nem gyári autórádió leszívta este az akksit. :D A szivargyújtó konkrétan egy kéteres kábel volt az akksitól. ('96-os Corolla, azóta megvette egy belga, és Észak-Afrikát boldogítja.)
jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha csak kijött akkor meglehet csinálni könnyen , csak vissza kell szépen rakni, szerelni.

Előbb vedd le az egyik akku sarut.

jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Reméljük a papa már nem praktizál hobbi szinten sem és nem osztogat tanácsokat. Simán kicseréltetheted.
jan. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!