Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől csöröghet egy öreg...

Mitől csöröghet egy öreg előkamrás dízel?

Figyelt kérdés

Az alany egy 2.2 26 éves dízel. 10 fok alatti inditás után másodpercenként 1-1 csörrenést hallok a váltó felől alulról, 1800-1900 közti fordulaton pedig folyamatosat, ilyenkor másodpercenként 1-1 apró ütést érezni a kasztnin. Szerintem nem szokványos kopogásos égés, ez annál fémesebb/élesebb hang. És mintha a rezonancia nagyobb is lenne a kelleténél. Ez 1-2 km után megszűnik, 10 fok felett nem is jelentkezik, melegen szépen egyenletesen jár. Nem távgyógyítást szeretnék(2 hétre kaptam időpontot a szerelőmnél), csak tippekek hogy mi lehet az ok. Nagyjából értek a motorokhoz, viszont gyakorlati tapasztalatom ilyen autóval még nem volt.


Az én tippem a csapágyazás volt, de tudtommal az hidegen melegen szólna jóval intenzívebb rezgéssel. Szelephézagok is az eszembe jutottak, de fentről nem hallani a hangot.

Az utolsó amire tippelni tudok a kettőstömegű.


Köszi a tippeket!



jan. 4. 22:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Kb nekem is ezek jutottak eszembe.
jan. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!