Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3 1.4 tfsi 2010 megéri-e...

Audi A3 1.4 tfsi 2010 megéri-e megvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenlegi 2007-es Golf 5-ömet szeretném lecserélni, nagyon szeretem de szegény már lefutotta amit le kellett.

Szerettem volna Golf 7-et venni, viszont olyat, ami megéri megvenni, amire nem kell még túl sokat költeni, arra már nincs keretem.

Ajánlott egy megbízható barátom egy Audi A3-at a fent említett motorral és évjárattal. Az autón látszik, hogy nagyon rendben volt tartva kivül-belül, jól megy, megbízok a srácban, aki behozta, mert tapasztalatból tudom, hogy jó autókat hoz be külföldről. Viszont nem tudom, csak egy 13-14 éves autóról beszélünk, kicsit tartózkodom tőle az évjárat miatt is, meg nem igazán vagyok BMW/Audi fan. Szeretek nagyon vezetni, hajtani, többnyire városban lenne használva, hétvégente pedig 100-150 km-es távra a páromig meg vissza.

Nektek mi a véleményetek az autóról? 6500€-ba kerül, Németországból.

Hosszú távra szeretnék autót venni, kb a köv. 5-10 évre és fontos hogy megbízható legyen, nem a "menci" a cél. Ilyen árkategóriában milyen autókat ajánlotok kb 2012- től erre. Köszi

25 N


jan. 5. 00:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Egy 17 éves autót lecserélni egy 14 éves autóra és még használni 19-24 éves koráig, ebben szerintem semmi értelme nincsen. Az árát is sokallom.
jan. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Állapot függő.
jan. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"5-10 évre és fontos hogy megbízható legyen, nem a "menci" a cél"

Akkor a 15 éves Audit felejtsd el. Meg a TSI motorokat is.


2-2,5 millióért ha 7-8 éves beruházásról beszélünk és tényleg nem a menci a cél, megbízhatóság fontos, akkor J Astra vagy Chev. Cruze 1.6 szívó benzinmotorral, vagy korábbi évjáratból Toyota Yaris, Ford Focus. Ennyiért már lehet hogy kapsz sport Swiftet is, ami azon túl hogy Suzuki, még menőbb is mint egy 2 milliós A3.

jan. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Vagy ha a csomagtér nem annyira prio és elég a 3 ajtó, akkor Volvo C30 1.6 benzinmotorral. De 2,5 környékén már lehet hogy találsz szívó 5 hengerrel is. Na azt biztos hogy élvezni fogod, és nem fogyaszt olyan sokat, mint amekkora a köbcenti. Kompakt, kényelmes, biztonságos, megbízható konstrukció és baromi jól megy, kb. mint egy 2.0 TSI A3.

#3 voltam.

jan. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Volvo C30-ast ilyen büdzsével ne vegyél, semmi értelme. Nem tudom, miért ajánlja az előző ezt a rétegmodellt mindenkinek. Nekem is bejön, de nem is praktikus, meg nem is gazdaságos döntés, szóval tipikusan a nézegetni jó, de otthonra nem kéne kategória.

Én a helyedben valami japánt néznék, ami szívó benzines. Azokkal lesz a legkevesebb baj, ha el nem rohadnak. Toyota Corolla, Auris, Honda Civic. Legalább nézz rájuk, bár ha Golfhoz szoktál, lehet, hogy nem fognak tetszeni.

Golf 6 esetleg? Bár abból kevesebb van, de logikusan ez jön a sorban. Az A3 ugyanez, csak néhány alkatrész drágább lesz hozzá. TSI motoros autót, főleg ebből a 2009-2013 közöttiek közül inkább ne vegyél.

jan. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Az 1.6 turbós Volvo szereti ám az olajat 😅
jan. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

1.6 turbós benzinmotort sosem raktak C40-S40-V50 Volvoba. De más típusba se.


#5 Azért ajánlom mert olcsóbban fenntartható mint egy A3, az 5 hengeres motorokkal meg mondhatni páratlan a piacon, nagyon megy és relatíve keveset fogyaszt. Annyit eszik egy 2,4-es motorral, mint egy Astra 4 hengeres motorral. Jól fekszik az úton, könnyű, a futómű kb. sosem megy tönkre még ezeken a szar utakon sem, a váltója is jó, a motor az egyik legmegbízhatóbb európai benzinmotor ha kilépünk az 1.6 4 henger világból, de sok korabeli 1.6 szívónál is jóval megbízhatóbb. Focus méretű gumik vannak rajta, nem drágább gumizni mint bármelyik másik autót. És egyébként pont hogy praktikus. Hátul ritka kényelmes a 3 ajtósok közül, a csomagtartó is jól pakolható annak ellenére hogy kicsi, én használtam ilyet munkásautónak, tökéletes volt 1 személyben a célra 2 nagyobb szerszámos vagy 3 fullra pakolt nagy méretű bevásárlótáska befér hátra ha nem döntöd az ülést.


Az általad felsorolt ázsiai modellek a kérdező által megadott áron és évjáratban nem nagyon vannak már a piacon, ha még 0,5-1 milliót hozzátesz akkor egy Corolla valóban jó választás lehet, de ott van a "Golf faktor" amit te is mondtál, totál más világ. A Volvo sokkal közelebb van hozzá, ezért is ajánlottam. Golf 6-ot meg pláne nem kap ennyi pénzért, normálisat biztos hogy nem.

jan. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
"raktak C40-S40-V50" C30-at akartam írni, #7 voltam.
jan. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#5 Még egy gondolat hogy miért ajánlom a C30-at, meg néha a sedan, kombi változatát is ebben a 1,5-2,5 közötti ársávban a 2010-es évek második feléből. Pont Göbi fogalmazta meg mikor az apjának vették a dízel V50-et, hogy mikor autót kerestek egyáltalán nem gondoltak a Volvora, meg úgy általában kiesik a látótérből a márka, sokan nem is ismerik milyen típusaik vannak. Elkönyvelik prémium gyártónak, holott közel sem az, legalábbis 15 éve közelébe sem volt a prémiumoknak, korábban sem, ha meg már prémium akkor vagy a 3 német vagy a Lexus. És itt el is engedik az emberek a Volvot. Ezek a kisebb P2-es autóik de talán még a P2 S60 is annyira jól sikerültek ha a Volvo motorral gondolkozunk bennük (legyen az dízel vagy benzin), hogy nagyon sok esetben tudnak ésszerű alernatívát nyújtani, ha az ember nem feltétlenül akar "menci" :D autót és szereti ha megy alatta a gép ésszerű fogyasztás mellett, meg ha a kis autók túl kicsik, a nagy autók túl nagyok. Mondhatni egy kompakt átmenet a kommersz típusok, márkák és a prémiumok között, amiben több előny párosul mint hátrány. Legalábbis én ezt látom, de csak szigorún a Volvo motoros C30-S40-V50 vonalra vonatkoztatva. A C30 könnyű, így abban a tényleg jó 1.6 Ford motort is ideraknám.

Magam is 2x vettem már így Volvot, holott a környezetemben mindenki PSA-Opel-BMW és Kia vonalon vásárol. Nekem is mindig kiesett a perifáriámból.


Persze ettől még nem kell megvenni, meg valószínűleg nem is fogja megvenni a kérdező sem, csak említés/ajánlás, hogy ne essen ki a látóteréből. Sokan azt sem tudják milyen autó, ha ránéznek egy C30-ra, nem tudják hova tenni, mert nem ismerik. Nem kell félni tőle. :)

jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen jellegű cikkekkel tele az internet, keress rá ezekre is. "Milyen autót vegyek 2 millióért / Milyen autót vegyek 3 millióért", és nézegesd meg, hogy miket ajánlanak. Ha más nem, ötletet meríthetsz belőle.

jan. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!