Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan védjem ki magam a...

Hogyan védjem ki magam a későbbi kellemetlen szituációktól autó eladásnál?

Figyelt kérdés

Szeretném tavasszal eladni 17 éves H Astrámat, közel 300e kilóméterrel. Még gyári alkatrészek vannak benne 90%-ban, egyedül a kötelezőket cserélték rajta mindvégig. Mivel első autóm amit eladok, és tudom hogy régi autó sok km-rel, így az érdekelne hogy mit beszéljek meg a vevővel hogy legyen ő is tekintettel hogy nem 1-2 éves autót vesz, és én sem szeretnék egy öreg autónál hónapokkal később bajlódni azzal hogy ez meg az elromlott. Elromlott mert nem mai autó és használt.


Értelmes válaszokat várok, köszönöm.



jan. 5. 21:01
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
92%
Meghirdeted,eladod. Nincs visszatérítés! C-type vevő ha keres,azonnal rakd le! Személyes tapasztalat.
jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Nem félek az orkoktól, 190 cm és közel 120 kilóm szerintem elbír velük. Inkább a jogi résszel nem szeretnék összetűzésbe kerülni. Többen tanácsolták hogy írjam bele a megjegyzéshez hogy megtekintett állapotban, és garanciát nem vállalok az autóra", de volt aki azt mondta hogy fölösleges, mert akkor is a vevőt védi a jog. Én sem tudhatom hogy 1 hónap múlva mi megy sz*rrá, vagy éppen évekik kopókon kívül semmi.
jan. 5. 21:17
 3/35 nemaRendőrség ***** válasza:
26%

Lecseréli vagy eladja?


Ha lecseréli akkor a legegyszerűbb ha beszámíttatja az árba a kereskedőnél ahol az újat veszi.

jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
El szeretném adni, kereskedő olyan nyomott áron veszi meg hogy a szemébe tudnék köpni.
jan. 5. 21:29
 5/35 anonim ***** válasza:
79%
Rá kell írni az adásvételire, hogy az autó kora és futása miatt hibás/elhasznált állapotú. Ha elhasználtat vesz, rejtett maximum az lehet ha jó valami
jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
10%
Rá kell írni, hogy semmilyen garanciát nem vállalsz rá. Ha aláírja akkor már bekaphatja vagy vegyen újat.
jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg vizsgáltassa át.
jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 veterán vas ***** válasza:
100%

Adtam már el jó pár öreg autót, de sosem volt problémám belőle.

Legyen reális az ár, ismertesd a jelenlegi állapotot: 17 éves, 300e.km. és XXXFt.

Szerintem az a legfontosabb, hogy ne ígérj semmit, és ne magyarázkodj!

Főleg ne menj bele alkudozásba.

Nézze meg, ha kell neki fizessen(most!) aztán viheti, de holnaptól nem ismerjük egymást.

Jah' és gangeszparti még a portára sem jöhet be!

jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%

Semmiképp ne írd rá, hogy garanciát nem vállalsz, az a polgári jogban nem azt jelenti, mint a köznyelvben. Magánszemély eladóként pont annyira véd téged a jog, mint a vevőt. Tájékoztasd a vevőt az általad ismert hibákról (ha van), és ezeket írjátok bele a szerződésbe is. Ami nagyon szembetűnő, azt nem kell beleírni, pl. horpadás.


+ 1 tipp: az adásvételin ne csak dátum, hanem pontos idő is szerepeljen.

jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
#9-es, és ha teszem azt 1 hónap múlva hív hogy figyelj már pár napja rángat az autó, alig megy. Küldjem el a fenébe?
jan. 5. 22:24
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!