Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kocka Lada mennyire...

Egy kocka Lada mennyire használható autó még manapság?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok és 16 éves koromig volt a egy 1500ös kocka Ladánk. Szép emlékek fűznek hozzá,bár nem vezettem mert még nem volt jogsim. Utána vezettem 1 ismerősét és nagyon tetszett. Nekem ez szerelem,a hang ,forma,meg az a sajátos belső illat. Aztán most gondoltam egy 500at rá tudnék szánni.Csak nem tudom,hogy mennyire használhatók,megbízhatók. Világ végére nem mennék azért vele,de egy 70km-es körben használnám. Most egy 23 éves Vw Polom van,az azért teljesen megbízható,az mellé gondoltam a Ladát.
jan. 7. 08:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Csak Lada fanatikusoknak ajánlott. Sokat fogyaszt és gyenge.
jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ha második autónak akkor meg belefér ha néha szerelni kell nem?

Amúgy ha nem autópályázni akar az ember akkor átlag forgalomban semmi baj nincs vele, autópályát is bírja, csak ott már eszik rendesen és jó zajos is.

jan. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
#1 Semmi baj nincs vele, ameddig nem autópályára mész vele. Élvezetes vezetni.
jan. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Hobbiautónak jó, de mindennapi használatra eljárt felette az idő. Se szervókormány, se ABS nincs benne. Fékrásegítő talán már van az 1980-as évekbeli Ladákban. A mindennapi forgalomban kényelmetlen már egy ilyen felszerelések nélküli autót vezetni. Nyári melegben a légkondi hiánya sem lesz kellemes.
jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem autópályázok egyáltalán,az se zavar hogy nincs benne semmi extra,csak ne robbanjak le vele az út szélén. Hogy mennyire üzemképes,megbízható az érdekelne igazán?
jan. 7. 08:37
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy nem élvezetes. Hobbiautónak remek, driftelni is lehet vele. Kifejezetten szeretem a Zsigulit. De ahogy fentebb is írták, mindennapi forgalomba már kevésbé alkalmas. A névleges 75le (ami egy ilyen korú szívónál veszthetett jó 10-15%-ot) kevés, a 10-12l fogyasztás pedig sok. Nekem is van régi autóm (39 éves), de az teljesen más kategória, a teljesítménye a duplája, a fogyasztása pedig 7-8liter között van.
jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
A megbízhatóság karbantartás kérdése. Egyébként a Lada ebben elég jó, kifejezetten megbízható és könnyű javítani. Ideig-óráig elmegy három hengerrel, ha elszakad az ékszíj, akkor jó a női harisnya, illetve régen a biztosíték helyére a régi 2 forintos is jó volt. :D
jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a Ladákkal felkészült ember mindig úgy ment hosszabb útra, hogy a tartalék alkatrészek ott csücsültek a motorháztető és a csomagtartó alatt szétszórva. Ha egyáltalán nem akarsz rajta szerelni semmit, akkor ez nem a te autód.
jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sok tartalék azért nem kell, egy szett gyertya, izzók, esetleg ékszíj, aztán kb ennyi ami olyan aktegória, hogy út szélén javítható.
jan. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi a '80-as években majdnem minden évben elmentünk vele Bulgáriába, majd vissza. ~2000km. Fater pont ezekből vitt tartalékot, amit fentebb írtak.
jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!