Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sedan Audi a4 b7-hez milyen...

Sedan Audi a4 b7-hez milyen ET számú felnit kéne vennem hogy nyomtávszélesítő nélkül kb egy vonalban legyen a sárvédővel?

Figyelt kérdés
Tudom elég speckó kérdés de hátha tudja valaki esetleg.

jan. 7. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez ez ET-től és a felni szélességétől is függ. Ha ugyanolyan ET értékű, de 1 collal szélesebb felnit raksz fel, akkor kifelé is befelé is fél collal nagyobb lesz.

Ha ugyanolyan széles, de 10-zel kisebb az ET, akkor 10 mm-rel kintebb lesz.

jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Felni szélesség függvénye, na meg, hogy gyári magasságú marad-e.

Mert ha igen, akkor nagyon hülyén fog kinézni, még akkor is, ha valóban a sárvédő vonaláig ér

jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2es

Már miért nézne ki hülyén?

jan. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: Mert optikailag sokat ront. Még jobban kihozza a rést a kerékjárat és a kerék között, nagyobbnak fog tűnni, sőt, ha nem vonalban nézed, optikailag olyan lesz, mintha kilógna.
jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És pl egy ET 30-as felni hogy állna rajta? Nem nagyon értem az ET szám lényegét a gyakorlatban, interneten azt írják a gyári ET szám ehhez az Audihoz ET 35-45, viszont amit találtam és nagyon tetszene az ET 30 ezért kérdezem.
jan. 10. 10:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ET szám azt mutatja meg milyen messze van a felni "felfogatási síkja" a felni középvonalától.

Minél kisebb az ET annál jobban kifelé áll a felni. De ugye ez a szélességgel együtt értelmezhető csak.

Vannak erre kalkulátorok a neten. Megadod a két felni szélességét és ET számát, majd megmutatja, hogyan áll majd egyik a másikhoz képest.


Ha azonos szélességűt a két felni, akkor a te esetedben E45 helyett ET30-at raksz fel, akkor a felni a gyárihoz képest 15mm-rel kintebb lesz. Ez így elsőre nem tűnik soknak, de eléggé számít.

Ha biztosra akarsz menni akkor vagy elkezded túrni a netet, adott autó + felniméret kombó utáni képekért vagy belépsz a facebook-on a típus csoportjaiba és kérsz képeket.


#2,4

jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt írják 8J széles, de ezzel sem vagyok teljesen tisztában hogy mit takar
jan. 10. 17:06
 8/8 anonim ***** válasza:
8 coll széles. 1 coll kb 2.5 cm
jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!