Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjáraton hangos, nyikorgó...

Alapjáraton hangos, nyikorgó hang a motortérből, most hidegben mégrosszabb. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

1998-as Fiat Puntom van, 210ezer km-el. Nemrég vettem 300kmt mentem vele én, már akkor is ilyen hangja volt alapjáraton. Most télen még fel nem melegszik elég hangos, felnyitott motorháztetőnél ha nézem jobban is rázkódik, úgy tudom ez normális -5 fokban. Öreg autó nyilván vannak bajai, azért nem viszem szervizbe ha nem muszáj amiért megvettem (kevés a pénzem) olajcsere 2000km-rel ezelőtt volt de 1,5 éve, előző tulaj nem hajtotta. Olajcserét terveztem a héten intézni, de ma elkezdett kopogni a motor menet közben, eddig nem csinálta. Tipikus hengerfej jelek nincsenek, bár szelepfedelet így este nem szedtem le. Elektronikai problémák is vannak, index egyszer jó egyszer nem (biztosíték jó benne)

Bármelyik problémára van valami ötletetek?



jan. 8. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A nyikorgó hang nem az ékszíj?

Azt magad tudnád cserélni, pár ezres az új szíj.


Jól értem 1.5 éve volt olajcsere, és alig ment valamit?

Olajat, és szűrőket cserélj inkább. Üzemanyag szűrőt is. Meg a hűtővíz is mikori?


Ha ezután is marad a kopogás, nézesd meg szervizben.

jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy ha menet közben hallod a motort kopogni, inkább ne is próbálgasd ezek alap karbantartások előtt.
jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vezérműszíj, és a sallang (görgők, vízpumpa) volt már cserélve? Azt sem ártana 210nél.
jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Indexen valószínűleg segít egy új index kar. Pár ezres.
jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!