Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság (2024) milyen ezeknek...

Manapság (2024) milyen ezeknek a kis ezres 3 hengeres turbós motoroknak az élettatalma és fenntarthatósága?

Figyelt kérdés

Napot!


Új autó vásárlása előtt állok, de ezektől az 1000-es 3 hengeres turbós motoroktól tartok. Én a 4 hengeres szívó 1.4 vagy 1.6-os korban nőttem fel, és tartok tőle hogy ezek a kis motorok egy turbóval nagyon ki vannak hegyezve és negyed annyi sem lesz az élettartamuk. Kerestem is itt ilyen kérdést, de amit találtam sem kimondottan erre hivatkozik, meg ami van is 2016-os.


Ahogy nézegetem alig van már 4 hengeres soros motorral új autó.

Mégis milyenek ezek a kicsi motorok? Ki mit tapasztalt velük?



jan. 13. 19:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Én is úgy gondolom ahogy te. Ezek a kihegyezett szarok nem lesznek hosszú életűek, és leapasztja majd hamar a pénztárcád amikor elkezdődnek egy bizonyos kilométer után a gondok.
jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%
Igen, logikusan gondolkodtok.
jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Akkor keress olyant, amiben nagyobb motor van.
jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%

Nézd csak! [link]


1.2-es, nincs turbó, nem is 100+lóerősre kihegyezve és ráadásul nem közvetlen befecskendezéses.

jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#4-nek


Az a baj hogy a pénztárcám sem véges sajnos (kulcsra készen mindennel együtt 7 millió)

Ebben a kategóriában belépő szintű ezres szívók vannak 65-75 lóval, aminek ilyen 1000-1200 kilós kasztnit kell elcipelni, ugyan ekkora ezres turbók amik már 90 lóerő körül vannak. 2-3 gyártó készít szívó 1.2-est. Ahogy nézegetem ezek már óriás motoroknak számítanak. Furcsa világot élünk.

jan. 13. 19:42
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha használtautó kereskedő lennék aki el akar sózni egy rakás senkinek nem kellő, nagy motoros, nagy fogyasztású autót akkor én is pont azt mondanám, hogy a mai turbó motors kisautók szarok, vegyél inkább tőlem egy Vectrát vagy Mondeót.
jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

5-ös Igen az i20 is a pakliban van.


Suzuki Swift 1.2-es

Hyundai i20

Dacia Sandero ami már csak 3 hengeresben kapható, és szerintem nagy a kasztni.


Ezeken agyalok jelenleg magam is.

jan. 13. 19:45
 9/19 anonim ***** válasza:
A daciat hagynám inkább..... A suzuki meg nagyon könnyű és 8 injektor van benne.
jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig használ manapság egy átlag felhasználó egy új autót? 100-150 nagyon-nagyon max 200k km-ig, annyit meg kibír
jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!