Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a tapasztalatod az elektrom...

Mi a tapasztalatod az elektromosautókkal? Bevált hosszú / rövid távon? Mire érdemes odafigyelni, hogy az autót a legjobban kimélni tudjuk? Kinek éri meg elsődlegesen akár fenntartás akár közlekedés szempontjából?

Figyelt kérdés
Elsődlegesen azoknak az embereknek a véleménye érdekel akik használtak már / tulajdonosa egy vagy több villanyautónak, természetesen mindenki véleményét szívesen fogadom.

jan. 14. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Használtam már elektromosautót és bevált.
Használtam már elektromosautót és nem vált be.
Tulajdonomban van/volt egy elektromosautót és bevált.
Tulajdonomban van/volt egy elektromosautót és nem vált be.
Nem használtam még elektromosautót.
Nem tudom / nem válaszolok / nem érdekel.
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Addig volt jó amíg ingyen lehetett tölteni, mert a sok hátrányát ez kompenzálta. Most már nyilvános helyen drágább mint az üzemanyag, otthon még elmegy úgy is, hogy emiatt garantáltan kiesel a rezsicsökkentésből. Csak otthon a korlátozott töltőáram miatt hosszadalmas a töltés, amivel aztán feleannyit tudsz menni mint egy tank benzinnel, a fizetős töltési lehetőségek is korlátozottabbak mint a benzinkutak elérhetősége, így hosszú útra nem túl jó.
jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak városon belüli használatra otthon töltésre kíváló, hisz nem kell benzinkútra járni, olajat cserélgetni a motorban stb. Minden más esetben nem jó opció, viszont erre nagyon jó lehet. Ha nem tudsz otthon tölteni vagy nem csak városban használod akkor azért lehetnek problémák. Gondolok itt a töltőállomások hibájaira, a fél-1 órás töltési időre töltőállomásokon, arra, hogy nehéz találni hozzá szerelőt, ha elromlik, autópályán, hidegben többet is fogyaszthat, mint egy benzines stb.
jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekem most PHEV van, de össze se hasonlítható a komfortérzet az elektromos és a benzin üzem között. A következő (5 éven belül) teljesen elektromos lesz, 5-600 km-es hatótáv nekem már bőven elég, addigra már lehet többet is tudnak majd a középkategóriás autók is.
jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Ha olyan helyen laksz ahol tudod otthon tölteni(Pl: kertes ház) és csak a városban illetve rövid távokra használod akkor nem rossz megoldás.


De akkor is meg vagy lőve ha el akarsz menni nyaralni kirándulni pár száz kilóméterre.


Második autónak jó, jobb módú családoknak.

Másra nem jó.

jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Isti1976 ***** válasza:
88%

Az átlag ember kb havonta megy 1x messzire, amikor drágán kell villanyt tankolnia, így egy 300-400km autópálya hatótávú villanyautóval 1-1 alkalom kivételével jól együtt lehet élni. Azon a havi 1 alkalmon sem nagy gond a tölés, pl Murau-ig kimenni Budapestről +1óra, a 4.5 órás nettó menetidőre, abban az 1 órában pl meg lehet reggelizni vagy ebédelni. Otthon napelemmel lehet jól csökkenteni a fogyasztást, nekem pl olyan töltőm van, ami tud akár csak napelemről is tölteni (méri kifelé folyik e az áram a hálózatba és akkor inkább elhasználja). Nincs rá cégautó adó, olajcsere, üzemanyag olcsó, nekem ez közel 1.4mFt forint megtakarítás/év. Így van már az a pár évesen jó vétel villanyautó, ami 5-6 év alatt az árát kitermeli. A jelenlegi kis turbós, motorszéthullós kocsiknál megbízhatóbbak is. Ami a luxus bennük, a kiegyensúlyozott, azonnali, folyamatos és lineáris nyomaték leadás, emiatt a vezető komofortérzete sokkal jobb. Volt régen V8-as autóm is, vezettem sok jó autót, ennek ellenére az első elektromos hét után kijelentettem páromnak, hogy ilyen jól vezethető autónk még sosem volt.


Kinek nem jó? Aki sokat megy oda-vissza 300km-nél többet autópályán napon belül, akinek az olcsó biztonságos töltés nem megoldható, pl lakótelepen lakik és aki szeret 130km/h felett sietni (természetesen német autópályán).

jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!