Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson: a "B" szériában volt...

Simson: a "B" szériában volt 3 sebességes?Vagy azok mind 4 sebességesek voltak?

Figyelt kérdés

jan. 18. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
3 sebességesek voltak, a 4 sebességesek később jelentek meg, de mivel azok a "fiatalabbak" lehet manapság azokból találsz többet.
jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kérdés azért merült fel bennem,mert úgy tudtam az "N" 3 sebességes volt,akksi/index nélkül, a "B" 4 sebességes,fullos.Nosztalgiából szoktam nézegetni szimó hirdetéseket,és ma is láttam S51 B-t hármas blokkal,szerintem az nem gyári blokkos,hanem kókány.
jan. 18. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:

A Simson SB eredetileg a Swalbe, és a Star "modernizált" változata volt, néhány módosítással, de nem építettek új blokkot, váltót.

Akkoriban a segédmotorok többségén két sebességes kézi váltó volt, ahhoz képest a Simsonok három sebességes lábváltója úrtechnológia volt, de a lényeg, hogy ez egész motor minősége magasan verte a többi gyártó kreálmányát, aminek megkérték már akkoriban is az árát.

Rigát, Komárt bármelyik műszaki boltban lehetett vásárolni, Simsont sokszor csak "pult alól".

Az SB 50-es Simsonok rendszámos motorok voltak eredetileg, amelyeket rendszámmal, két személy szállítására alkalmas motorokként lehetett megvásárolni, az SN széri kifejezetten magyar kérésre lett átalakítva a gyártónál, de ott sem nyúltak bele mélyen az átalakításba.

Fojtás került a kipufogóba, és a henger üzemanyag beömlőjén változtattak (érdes felületű lett).

A későbbi fejlesztések során az SB 51 valóban lett négy sebességes kivitelben, tirisztoros gyújtást kapott, de a kérdésedben felvetett B széria nem 51-el kezdődött, és még az SD51-es sorozatból sem volt mindegyik 4 sebességes, pl a S51B 1-3-H három sebességfokozattal készült blokkal szerelték.


[link]

jan. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezeknél a motoroknál a típusjelöléseknek már nem szabad hinni. Az eladók nagy többsége tisztában sincs vele, hogy milyen motort árul.
jan. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szolovjov ***** válasza:
Persze hogy volt 3 gangos. Sőt abból volt több az országban.
jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös:szerintem nem olvastad végig a kérdést.Persze hogy volt 3 sebességes Simson,az érdekel,hogy konkrétan az S51/B gyárilag volt e 3 sebességes.Szerintem nem.Akkor voltam fiatal,a90-es években,rengeteg simsonnal volt dolgom.
jan. 23. 11:58
 7/7 Simson S51N ***** válasza:

Szia!

S51B modellből volt gyárilag 3 sebességes (S51B 1-3-H)


[link]

jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!