Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik voltak a régi versenyautók...

Mik voltak a régi versenyautók motorjain azok a függőleges csövek?

Figyelt kérdés

Főleg a hatvanas évek Forma 1-es autóin láthatóak azok az égnek álló, hol rövidebb-hol hosszabb csövek. Ahány hengerből állt a motor, annyi cső nézett az ég felé.

Mi célt szolgáltak ezek és hogyan segítették a motor működését?



jan. 20. 10:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
#20 Van, de soha nem fogod hallani.
jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
#17 ha nem csinálnak szerinted semmit, akkor minek vannak szerinted? Versenysportban csupa olyan dolog van egy gépen ami nem csinál semmit, csak van, ugye :D :D
jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
#22 Hangról van szó nehézfelfogású barátom.
jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 veterán vas ***** válasza:

Urak, elbeszéltek egymás mellett.😉

Minden autónal van egy bizonyos erősségű szívó hang.

Amikor a porlasztóról a légszűrő házat leszerelik és a torokra felteszik a tütét, akkor "megnő" a hang.

No de nem a kúpos csövek adják a hangot, hanem a fojtás hiánya,ami a leszerelt levegőszűrő miatt keletkezik.

Emellett sok utcai autónál a levegőszűrő ház előtte van még egy másik műa. doboz is ami kimondottan "szívás-zaj csökkentő" névre hallgat.

Ennek és az említett levegőszűrőnek az eltávolítása okozza a hang megnövekedését.

Talán így egyértelműbb.

jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
#24 Ez szerintem többé-kevésbé mindenkinek világos (remélem), de amiről én beszélek és nem értik, az az, hogy ez a hang például egy régi V10-es, vágott kipufogós F1-esnél SOHA nem hallható, mert a motor egyéb zajai teljesen elnyomják a hangot. Azaz a hang, amit hallunk egy ilyen motornál, az NEM a tüte hangja, nem a tüte adja ezeknek a motoroknak a jellegzetes hangját, amit mind ismerünk és szeretünk. A tütének semmi köze a hanghoz, ellentétben azzal, amit itt egyesek állítottak.
jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Hogy megszüntessük a hangról való vitatkozást, nekem hengerenkénti karbik vannak tütékkel az autómon és belül sokkal másabb a hangja mint a gyári 2 torkú karbival. De a tütéknek a hangban nincs nagy szerepe, azok nélkül is ugyan ilyen hangja lenne.

Kívülről nem túl erős a hang a motorhaztető alól és csak akkor hallani, ha közelítek a megfigyelő felé. Távolodáskor már csak a kipufogót hallani.

Régi openwheel versenyautókon mivel egymás mellett vannak a szívócsövek és a kipufogók mindkettőt hallani egyszerre. Bár nagy valószínűséggel a kipufogónak ott nagyobb szerepe van a hangban.

jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

#25 van köze a hanghoz, de nem ez a célja.. más kérdés hogy vájtfülűnek kell hozzá lenni hogy halld..


Bazze olyan emberek vannak itt, és okoskodnak akik versenyautót csak a TV-ben láttak még. :D

jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
#27 Őszinte leszek, erre írtam egy novellát, tisztázva hogy mégis kit gondolsz te fotelszakértőnek. De nem éri meg. K*rva egoistán is hangzik minden mondata, pedig csak és kizárólag az igazságot írtam le. De nem éri meg. Maradjunk annyiban, hogy ezerszer több (ÉLŐ!) tapasztalatom van, mint itt bárkinek és én a tudásomat is az erre megfelelő helyről, az erre megfelelő emberektől sajátítottam el, nem pedig a totálkár kommentekből. És az egoizmust így sem tudom sajnos elkerülni: ha belemerülnénk a témába, 2 perc után elvesztenétek a fonalat. Igen, ez is egoistán hangzik, de nem érdekel. Ami igaz, az igaz. Ez az egy téma van az életben, ami mióta az eszemet tudom az életem része és sikerült is hozzá közel kerülnöm a való életben is és erre vagyok annyira büszke, hogy ugorjak, ha megkérdőjelezi valaki.
jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Dzsendzsi2 válasza:
Maga a motor típusa adta meg hogy milyen hangja lesz pl V12,V10,V8,V6,H16,Flat 12
jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
#28 az okoskát gondolom fotelszakártőnek aki kijelentette hogy semmit nem csinálnak a tüték...
jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!