Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha menet közben valamiért...

Ha menet közben valamiért elromlana a fék (pl be lehet nyomni teljesen), célszerű a kéziféket használni ha meg kell állni?

Figyelt kérdés

Nem kerültem még ilyen helyzetbe, ezért szeretném tudni mi lenne a legjobb megoldás ha megtörténne ahelyett, hogy leblokkolnék

motorféken elgurulás is egy megoldás de ha muszáj megállni a kézifék jó lehet menet közben behúzni?



jan. 21. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Motorfék,kézifék együttesen. Gázról le a lábat. Ha olyan, akkor be a szántóföldre ha van.
jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát azt nem ártana gyakorolni előtte , mert nem úgy viselkedik mint a lábfék.

Főleg meg ha megijed az ember és berántja, rögtön csúszik és kifarol a hátulja, fékhatás meg semmi.

Magának a hátsó féknek kb 30 % a hatása az elsőhöz viszonyítva, normál körülmények közt.

jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kézifék jó, csak a gombot tartsd benyomva, ha netán oldalra húzna tudj vele játszani. Egy üres parkolóban, vagy valahol próbáld ki, ismerkedj a kicsiddal
jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

"rögtön csúszik és kifarol a hátulja, fékhatás meg semmi"


ez nem teljesen igaz, bár régebbi autóknál lehet így. az újaknál már vészfékként működik. én kipróbáltam a sajátomon is, meg a céges verdán is, mindkettőnél 80 km/h-nál. nagyon minimálisan mozdult csak ki a hátulja, amúgy szuperül belassított.

jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

4. Nem igaz ez!.

Majd nézz utána hogy mennyivel gyengább a hatása mint az elsőnek.

jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
nem is írtam sehol, hogy ugyanúgy fékezett, mint az első. vagy írtam ezt bárhol is? Azt írtam, hogy nagyon jól belassított, ahhoz képest, hogy kézifék és hirtelen berántva nem az árokban kötsz ki vele, a hátuljat pedig nem annyira dobta ki, hogy ne tudd simán megfogni...
jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Visszaváltogatva és kézifékkel megállni és hívni valakit, hogy vontasson el.
jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szolovjov ***** válasza:
Hát kézifékkel alig észrevehető a lassulás. Persze ha nincs más, akkor mindent be kell vetni.
jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A visszaváltás fogalma ismeretlen?😮

jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!