Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daciaba lehet utólag tempomato...

Lightfeeder kérdése:

Daciaba lehet utólag tempomatot rakni?

Figyelt kérdés

(Dacia logan 2008 1,5dci)Persze vannak cégek akik 170-180 ért vállalják.

De talán lehetne faragni egy kicsit az áron.

Fordnál simán megy mert vannak bontott alkatrészek meg gondolom kicsit elő is van kábelezve.

De mivel ez nem volt elérhető extra 2008ban így ez felejtős.

Esetleg valami hibrid verzió jöhetne szóba Renault alkatrészekkel.

Még nem vagyok tisztában a Dacia mindenhez is értő gurukkal.

A fordnál már kezdem kiismerni milyen hibával kihez kell fordulni.

Talán Daciában is vannak ilyen szakik.



#Dacia logan 2008 #Tempomat utólag #Tempomat otthon
jan. 21. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
A Daciában még ma sem számítanak alapfelszereltségnek olyan dolgok, mint a tempomat, vagy a rádió, 2008-ban pedig egyáltalán nem is létezett bennük. Olcsó húsnak híg a leve, ugyebár. Az ilyeneket felejtsd el. Nincs.
jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Daciás fórumon kérdezd meg.


De ha a szaki 180-ért vállalja, akkor valószínűleg nem lesz olcsó barkácsmegoldás.

jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem létezett ezt én magam is leírtam, de attól még lehet bele rakni csak nem olyan egyszerű.


A fórumos dolgon rajta vagyok...

De amíg a fordnál azonnal ajánlanak valakit, vagy jelentkezik maga az ember aki megcsinálná a munkát, Dacia nál semmi reakció.

jan. 21. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a daciat a forddal hasonlítgatni. Egyszerűen kell egy jó szaki.
jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ár nagyon azon múlik, hogy milyen gázpedálod van. Ha elektromos, akkor könnyen megoldják, főleg ha az adott szérián, vagy típustestvérein volt tempomat. Pl Golf 4, és az erre a padlólemezre épített társainál, Seat, Škoda, egy gyári bajuszkapcsoló cserével, és némi vezérlő állítással megoldható, de pl itt is csak a 1.6 102 lovasnál , mert a 101 lovas pedálja bowdenes, ott már drága, mert valami vákumos szerkezetet kell beépíteni hozzá.
jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen egy jó szaki kell. Én is így gondolom. Csak míg a fordhoz ezt egyszerű volt megtalálni itt valahogy nem tolonganak.
jan. 21. 22:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értjük, hogy hogyan jön ide a ford. 😅
jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Vannak olyan autók, amikben van előkészítés, oda csak a kart kell beszerelni a gyári helyére, amit Aliexpressről meg lehet venni 5000 forintért.
febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fordnál elektromos gázpedál van, minden be van kábelezve a kormánynál csak fel kell csavarozni a gombsort és az elektronikának meg kell mondani obd-n keresztűl, hogy van már tempomat. A műszerfalon is ott a lámpa beépítve csak nem ég. Ez kb 30 ezer.

A dacia ha hasonló, tehát elektromos gázpedálos és lenne tempomatos verzió akkor hasonlóan egyszerű lenne, de gyanítom nem ez a helyzet. Viszont a régi 2-es Renault clio alapon van az 1.5dci motor és abban elvétve akadt tempomat, ezen a vonalon lehetne elindulni.

febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 igen erre kéne egy ember aki otthon van az ilyen dolgokban, de nem találok, a csoportban siri csend van. Gondoltam hátha itt...
febr. 15. 04:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!