Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.2es 2005.ös évjáratú skoda...

1.2es 2005.ös évjáratú skoda fábia tényleg problémás motorral van szerelve?

Figyelt kérdés
jan. 22. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Két autó van a családban. 1.2es fabia és 1.5 almera. Sose volt kímélve egyik sem, de ha csak fele annyi baja lett volna a skodának mint a nissanak, összetettem volna a két kezem. Gyújtó trafó milliószor cserélve, sokszor három hengerezett. 200ezernél már gyűrűzni kellett. Most van kb 220ezer van benne, időnként szorul a kormány. Most is ég a csekkendzsín. Annyi a jó penne, hogy a váltó pontos és a kormány is jó és nem rohad. De ne ilyet vegyél.
jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1.2-nek lánc problémái is szoktak lenni, plusz a Fábiánál alapból kisebb, de idegesítő elektronikai, minőségbeli hibák is előfordulnak.
jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szolovjov ***** válasza:

Az 1.2-es Fabia eleve 3 hengeres, szóval ha a 2-es hozzászólónak 3 hengerezett, akkor semmi baja nem volt :)

Egyébként semmi komoly baja nincs az 1.2-es motornak, én szeretem őket. A gyújtótrafó valóban hajlamos meghibásodni. Viszont legalább egyesével cseréhető, nem úgy mint pl a moslék Opelekben, ahol ha egy elromlik, az összes eldobós. Nagyobb futásteljesítménynél a gyűrűzés is valóban előfordul, de ez sem nagy mutatvány. Arra kell odafigyelni, hogy parkoláskor kézifékkel kell rögzíteni, nem pedig sebességben hagyni, mert így meg tud lazulni a vezérműlánc feszítője, ami után a vezérlés át tud ugrani. Évekig használtam 1.2-es fabia-t, a gyújtrótrafó hibán kívül semmi baja nem volt. Nekem volt a kesztyűtartóban egy tartalék trafó ha szükség lenne rá.

jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi! Elírtam, két hengerezett, mivel az 1.2htp valóban 3hengeres. Egyébként egy idő a nissan és skoda, de skodaval sokkal több gond van/volt pedig 100ezerrel kevesebb km van benne. Azt fontos megemlítenem, hogy váltója ugyan olyan pontos, mint amikor null km-el hozzánk került.
jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!