Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futárkodás saját autóval megéri?

Futárkodás saját autóval megéri?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg egy étteremben dolgozok futárként heti 3-4 napot. Nagyon szeretem, a pénz is jó, illetve hamar telik az idő. Napi átlagosan 60-220 kilómétert megyek. Nem mindig kell bent lennem, és akkor is pénzt kapok, ha csak be vagyok írva a napra. A benzint nem állják, de a tiszta profit miatt is megéri. Vagyis megérné. Mivel olvastam pár helyen, hogy hosszútávon kinyírja a kocsit egy futár. Én egy suzuki swift 2005-ös kocsival megyek. Nem igazán van problémája, illetve ha kisebb problémái adódnak, ismerős által megcsinálják nekem. Nagyobb problémáért viszont már szervizbe kéne vinnem. Milyen problémák jöhetnek ki rajta? Vigyázok rá nagyon, illetve próbálok is minél kevesebbet váltani. De mégis azért megyek vele nagyon sokat. Szerintetek mennyire éri így meg? A környezet miatt szeretek itt dolgozni, illetve rugalmas is. Kb 200.000 kilóméter van a kocsiban.

jan. 26. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát napi szinten csinálod, benne vagy és Te kérdezed, hogy megéri-e...?
jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kb 1 hete csinálom. Én a hosszútávot kérdezem. Jó pénzt keresek vele, de hosszútávon nem tudom milyen károk keletkezhetnek a kocsiban, és mennyibe kerülnek majd.
jan. 26. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert mi majd kitaláljuk, hogy mennyibe volt az autód, hogy mennyit költesz a fenntartásra, milyen vezetői képességeid vannak, sőt azt is megálmodjuk, hogy mennyi a jövedelmed.

Természetesen majd még azt is előre(!) összeírjuk, hogy a jövő hónapban mik fognak tönkremenni és mennyibe fog fájni azoknak a javítás.

Mindent listázunk kiszámolunk és majd jövünk a pontos végeredménnyel, csak hogy neked jó legyen.

Kis türelmet kérünk.

Tudod, mi ezért vagyunk itt a gyakorin!😎

jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyilván attól függ, mennyit fizetnek. 1300as órabérér nem éri meg, 200000es órabérért nyilván igen. Most az, hogy jó pénzt keresel, fogalmunk sincs mit jelent.


Amúgy egy '05ös swift, ha rendesen karban van tartva, ki megy a világból...

jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a kajafutárkodás max rövid távon tűnik jó biznisznek



Nem vagy bejelentve

nincs fizetett szabid

nem fizetik az autó használatból eredő költségeket

ha baleseted lenne, vagy lebetegednél nincs betegállomány, táppénz

A saját kocsidat használod, kockáztatod mások üzleti profitjáért.



Én sose vállanék futár állást saját kocsival!

De fekete foglalkoztatáshoz is már öreg vagyok.


Ilyen munkát max 1-2 évig lehet érdems csínálni, és csak akkor ha nagyon dőla lóvé. Amugy nem véletlen hogy a kajafutárok nagy része szakadt, modortalan uninteligens, mivel akinek esze van az rájön hogy eza munka nagyon nem éri meg

Én is beszélgettem már futárral aki dicsekedett hogy mennyit keres, aztán mikor levezettem neki ezekjet amiket itt leírtam kicsit elbizonytalanodott, némi értelmet véltem felfedezni az arckifejezésében.


Mostanában pl olyan kajafutárokkal találkozok akik kb még magyarul se tudnak(dakoták).


Szerintem csínáld, de közben azért keress valami rendes bejelentett állást!

jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 konkrét órabért nem tudok mondani, mivel ez nagyban függ attól, hogy mennyi cím van. De átlagban a kiszállítási költség kb 15-20%-a megy el benzinre. Viszont néha előfordul, hogy messze kell mennem, akkor már akár 40-50% is elmegy benzinre. De a tiszta profit 18.000-38.000ft egy nap. Tehát tényleg nagyon változó.
jan. 26. 20:16
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 csakakipcsak

Most végeztem az iskolával, és nem hosszútávon szeretnék maradni. 1-2 évig akarok még itt dolgozni, mert emelett van időm tanulni még, és rugalmas. De köszönöm!

jan. 26. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
¯\_(ツ)_/¯
jan. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos lenne az a matek amivel megéri, mindenesetre én soha nem vállalnék saját autóval futárkodást.
jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!