Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indítózás közben ( csak...

Indítózás közben ( csak tekert) felugrott a fordulatszám mutatóm 2 aztán 3 ezerre aztán vissza esett 0-ra és elindult de aztán le is állt az autó. Második indításnál elindult de ingadozott a mutatóm 800-1000 között, mitől lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Illetve amit még észrevettem, eddig nem tűnt fel, hogy motor felől (hosszmotoros) 1-2 henger között hallani egy kisebb kelepelő hangot, illetve érezni is kézrátétellel a motoron, kicsit mintha valami visszaütne.

Tudom, ez így csak találgatás lenne, de hátha.

Mitől lehetséges ez?

Hozzá teszem az autó ritkán van használva.

Hetente, 2 hetente 10-20 km egyben.



jan. 28. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem elromlott.
jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy #1 mondja. Rossz.
jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezermillió dolog miatt lehet. Vidd el egy hozzáértőhöz.
jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:

"Indítózás közben ( csak tekert) felugrott a fordulatszám mutatóm 2 aztán 3 ezerre..."

Indítózás közben, ha a motor még nem gyújt, nem lehet ilyen magas a a fordulatszám. Szerintem kontakthibás lehet a főtengelyjeladó, a csatlakozása, a vezetékezése vagy a műszer. Ha tényleg az történt, amit leírtál.

A 800-1000 közötti ingadozás lehet valós. Pl. nehezen mozgó alapjárati szelep. Vagy bármi más: gyujtás, keverékképzési hiba, stb. Ez utóbbi attól is függ, hogy amúgy normálisan működik-e a motor.

jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!