Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj csere előtt...

Vezérműszíj csere előtt állok. Miket szoktak a szíjjal együtt cserélni? Golf 7,5 dízel

Figyelt kérdés
Az alkatrészeket mindig én szoktam megvenni a szerelő helyett, ezért kérdezem.

jan. 29. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Olaj, összes szűrő (üzemanyag is), vízpumpa. Az a baj, hogy például a feszítőgörgők állapotát csak szétszedés után lehet felbecsülni. Ha munka közben szivárgás van a főtengely valamelyik szimeringjén, azt is illik orvosolni, ha már egyszer felállt a kocsi az emelőre. Én nem szoktam szarakodni azzal, hogy én vásároljak be, szaladgáljak ide-oda, egy normális szerelőnek van beszállítója telefonvégen, inkább rájuk bízom. Hogy átvág-e? Egyszer, mert ha igen, többet nem megyek oda. Ráadásul ők hamarabb kapnak kedvezményt is.
jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Én olcsóbban szerzek alkatrészt mint a szerelőm, viszont drágábban dolgozik ha én viszem az alkatrészt. De szeretem tudni, hogy mi van az autóban, illetve nem a legócskább dolgokat veszem bele.
jan. 29. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy nyugodt szívvel bíznám egy olyan szerelőre az autót, akinek már az alkatrészbeszerzésében sem lehet bízni... Te semennyire nem értesz hozzá, ha ő még ennyire sem, ott a munkája miért lehet elfogadható?


Ezt félretéve.

Soha ne csak szíjat vegyél, hanem komplett szettet. Ami adott autóhoz kell, feszítőgörgő, vízpumpa esetleg. Nem kerestem ki, hogy pont ennél hogyan van, meg nem is írod melyik motor.

Én egyébként mindig össze szoktam kötni az olajcserével. Tehát olaj, összes szűrő (pollen, levegő, üzemanyag, motorolaj), meg ami ami még esedékes (fék mondjuk)

jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!