Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El tudom adni az öreg autómat...

El tudom adni az öreg autómat úgy hogy nem típus azonos motor van benne, de erről már nincs meg a dokumentum?

Figyelt kérdés
Hali. Egy régi Fiat Panda a problémás autó. Motortérben található egy tábla a motor kódról ami nem egyezik a forgalmi engedélyben lévővel. Törzskönyben is az a kód szerepel ami a forgalmiban van. 2007-ben állították ki, tehát maga a motor csere is régen volt. Erről viszont dokumentumom semmi nincs. Műszakin még sose problémáztak, viszont most eladnám és nem tudombhkgy ez okoz e preblémát.

jan. 29. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod eladni, mert az eredetiségvizsgálaton meg fog bukni, nem lehet átiratni. Papírok nélkül tudod eladni papírnehezéknek.
jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Okosba be kell iratni a motorcserét a forgalmiba és utána el tudod adni. Gondolom kell szerezned számlát arról, hogy megvetted a motort, beépíttetted és utána beiratni az új motorkódot. Vagy lehet hogy van sima felülvizsgálás, hogy minden szakszerűen van beszerelve és úgy beiratni. Ez lenne a normális, de Magyarországon mi normális... Nézz utána, így tuti nem tudod eladni ahogy van.
jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát én erről számlát nem tudok szerezni hogy motort vettem, mivel nem vettem, és minimum 17 éve így van. Az nem számít hogy forgalmiban és törzs könyvben is egy 903 köbcentis xyz motorkódú injektoros motor van benne, a motortérben lévő táblán szereplő asd motorkódú 750 köbcentis motor helyett? Okmány iroda gondolom bemondásra nem adja ki az új forgalmit, tehát anno kellett erről lenni valami papírnak.
jan. 29. 23:54
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Értsd meg, hogy amíg nem egyezik a forgalmiban lévő motorkód, addig nem tudod eredetiségvizsgára vinni és ezért átiratni sem fogják tudni. Menj be egy olyan helyre, ahol eredetiségvizsgálatokat csinálnak és kérdezd meg hogyan kell lepapírozni, hogy átmenjen a vizsgán. Így ahogy van, nem fog átmenni az biztos. Amúgy műszakin ilyeneket nem néznek, hogy motorkód stb. egyezik-e, azért nem szóltak, viszont eredetiségvizsgálaton nézik.
jan. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Okosba eladod a rézbőrűeknek és reméled nem viszik vissza és ölnek meg. Hiába ment át a cinkelt műszakin, eredetvizsgán nem fog, így nem fogja tudni átíratni a vevő.

Legjobban azzal jársz, ha betolod egy bontóba, ahol adnak erre így bontási igazolást, és azzal lekerül a nevedről.

jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Menj be egy eredetivzsga állomásra, mutasd meg nekik a forgalmit és hogy most milyen motorkód van benne, és kérdezd meg hogy mit lehet tenni.


#4 De nézik a motorkódot, 1 karaktert még műszakin is javítanak.

jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!