Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tavaly augusztusban vásároltam...

Tavaly augusztusban vásároltam egy 2005 Ford focus 1.6 benzin VCT-TI autót. Szeptemberben vittem olaj (és szűrő) cserére. Akkor a szerelő pontosan a min/max szint közép töltötte fel. Ötletek?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt néztem az olaj szintet, és a minimum érték alatt van valamivel. Az autó rendesen megy, nem tapasztalok semmit, olajfolt sincs alatta, semmilyen hibavisszajelző nem világít, nem jelez. Gyári Ford olajat vettem az autóhoz (Ford Motocraft 5W-30). 5000 kilométert tettem meg az autóval. Az lenne a kérdésem hogy normális ez az olajfogyasztás ?

febr. 3. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Eszi az olajat.
febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ez még teljesen jó. 20 éves autónál örülhetsz, hogy csak ennyit fogyaszt olajból. Ha maxra töltik/töltöd olajcserénél, akkor 10 ezernél pont minimumnál lesz, szóval nem is kéne rátöltened olajcserék között. Kérjed máskor a szerelőtől, hogy maxra töltse.
febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit sürübb olajjal tovább birja. Gyári olaj igen az uj autonál bejáratás kell de nem a 20 éves 2-300e km es autonál.
febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
#3 Saját autódba azt raksz amit akarsz, de aki jót akar a motornak gyárit rak bele mindig. Te meg ne csodálkozz majd, ha egyre jobban eszi az olajat, nem kap elég kenést.
febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek. Szóval akkor ez ,,csak" típus betegség, nem kell nagy problémákra gondolni.
febr. 3. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem típusbetegség, ennyi idősen ilyen minimális olajfogyasztás akár normálisnak is mondható. Ez nem hiba. Pl. valaki olyan gondolkodású volt egyszer, mint #3-as, máris elkezdheti fogyasztani az olajat. Vagy valaki többször nem tartotta be a 10 ezer km/1 év olajcserét, máris elkezdheti fogyasztani.
febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
66%
2004-es Fókám két olajcsere között vígan elvan.
febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

egy öregecske autónál normális az hogy észrevehetően eszi az olajat


ha 5000 kilométer alatt megette a nivópálca közötti távot kb 1 liter, az bőven normális olajfogysztás.


Viszont mi lenne ha sürübben megnéznéd az olajszintet?

Egyzser rábaszhatsz ha elmegy az olajnyomás csak azért mert birka mód nem voltál képes havonta 1 szer rálesnia nívópálcára...

febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!