Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20 éves srácnak első autónak...

20 éves srácnak első autónak első generációs Suzuki Swift vagy Suzuki WagonR+?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves srác vagyok, első autót szeretnék venni magamnak. Napi 50 km-t tennék meg egyhuzamban az autóval. Ragaszkodom a Suzukihoz, a fent említett 2 típust néztem ki magamnak. Szerintetek melyik lenne a jobb választás kezdőként?

(2 éve van jogosítványom)


Mindkét autót 1.3-as motorral venném.



febr. 5. 07:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Swift. Az kevésbé szélérzékeny.
febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%

[link]


Biztos kell neked régi swift?

Én legfeljebb azoknak ajánlgatnám, akiktől várom, minél előbb dögöljenek megfele...


Inkább gyűjts még valami hondára, totojára.

febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
71%
Az első generációs swift az már gyakorlatilag oldtimer, elég ritka is, semmiképpen nem ajánlanám mindennapos használatra.
febr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért ragaszkodsz a Suzukihoz. De amúgy igen, első rohangálós autónak pont jó a swift, persze a keretedtől is függ. Egy ilyen régi autónál azért azt is mérlegelni kell, hogy egyrészt a fenntartása mennyibe fog kerülni (ha nem kókányolták össze az előző tulajok, akkor annyira nem vészes), meg azt is, hogy hány év múlva akarod majd eladni, és akkor mekkorát buksz az üzleten. 10 éve simán mondtam, hogy tök jó egy régi swift első autónak, törje azt a tapasztalatlan gyerek, de amennyit csak az elmúlt 10 évben láttam, sok milliós autóba sem ültetném a rutintalant, de ABS nélkülibe sem.
febr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Lenne drágább autóra is keretem, pl. Opel Astra G, de nagyon ragaszkodok a Suzukihoz. Egyrészt mert olcsó az autó, ahhoz képest olcsó a fenntartása, kicsi, könnyű vele parkolni, ha valami elromlik benne fillérekért javíttatható, mert bőven van hozzá alkatrész.
febr. 5. 08:40
 6/33 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy ez a gondolatmenet, de ennek mentén pl. Toyota Corolla, Yaris stb. is szóba jöhet. Ha kizárólag Suzukikat nézel, simán lehet, hogy lemaradsz egy jó vételről.
febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Jó az a régi Swift. Nyilván ne a 80 ezres, Lakatos Armadó által árult példányt vedd meg. :D
febr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
35%

Semmire nem mész az olcsó alkatrésszel, ha kirohad az alja alólad.

Ha lerokkansz egy koccanástól, akkor szintén nem érte meg a spórolás.

febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Arra szamits hogy barmelyik kanyarban kitorthet a kereke

Oreg, regi szart nem erdemes venni, szet vannak mar ezek rohadva

Persze a notor kimegy a vilagbol a szetrohadt kaszni nelkul

febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
60%
Ha meg atb4sz a szerelo akkor hiaba az olcso alkatresz
febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!