Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere után néhány kilométe...

Olajcsere után néhány kilométer megtétele után kivillant a minimum olajszint jelző lámpám a műszerfalon, megnéztem a nívópálcát és nem volt rajta olaj, rátöltöttem majdnem maximumig az olajszintet de azután sem aludt ki a lámpa, mitől lehet?

Figyelt kérdés
audi a4 b7 1.9pdtdi (BRB) az alany, olajcsere előtt még csak hasonló se fordult elő

#hibakód #Audi #olaj #kevés olaj #minimum olajszint
febr. 5. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Füstöl az autó? Van alatta olajfolt? Olajszűrőtől vagy olajleeresztő csavarnál olajos?
febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Majd holnapra kialszik.
febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es, nem füstöl nincs alatta folt és nincs rossz hangja se meg semmi ilyesmit nem tapasztaltam, rátöltés után mentem vele egy 5-10km-ert de ugyanannyi mint amennyit rátöltöttem (olajcsere után se mentem többet 5-10km-nél a lámpa jelzése előtt) viszont a leeresztőnél a csavart nem néztem még meg
febr. 5. 18:46
 4/9 nemaRendőrség ***** válasza:

5-10 km után hogy állt a nívó?

Könnyen lehet hogy a leeresztő nem lett visszatéve.

Illetve a szervizek sok helyen nem maximumig töltik az olajat

febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok autó esetében az a lámpa nem az alacsony olajszintet jelzi, hanem az alacsony olajnyomást (aminek - egyik - oka lehet az alacsony olajszint, de lehet más is, mint dugulás, pumpa haldoklik, stb...)


Ilyen autóval nem közlekedünk, hanem azonnal szervízbe visszük.

febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es, a rátöltés előtt szinte semmi nem volt a nívón, a töltés után viszont ugyanannyi mint amennyit rátöltöttem
febr. 5. 19:11
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös, nem maga az olajlámpa hanem a kis kijelzőn ami a műszerfalon azon jelent meg sárgán a piktogram és írta hogy "minimum" azért gondolom hogy azt jelezte
febr. 5. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a gépkönyvében azért, nagyon nagyon sok autónál egy hibavisszajelző sok hibát jelez vissza. A sárga általában azt jelenti, hogy nézesd meg mihamarabb, a piros pedig, hogy azonnal állj meg.
febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp, köszönöm a választ!
febr. 5. 19:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!