Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125-ös motor, ami tudja a 90...

125-ös motor, ami tudja a 90 km/h-s utazót. Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Kedves motorosok! Főként szomszédos települések közötti közlekedésre használnék motort csakis jó időben. A köztes útvonalakon vannak 4-5km-es szakaszok, ahol 90-el lehet menni, de sok a 60-as tábla, és persze a lakott terület.


Nagyobb túrákat nem tervezek, leginkább az eddigi robogózást szeretném gyorsabbá és biztonságosabbá tenni olyan helyre is felmenni az autóútra, ahová eddig az 50-essel nem szívesen mentem.


B-s jogsim van, az A1B-vel lenne a cél. A2-őt nem szívesen tenném le, mert majdnem 2x annyi az ára és több időt is venne igénybe a megszerzése. Egy 400-as motort nem is tudnék kihasználni.


A gépre szánt keret max. 450.000 forint lenne. Létezik olyan nagyobb kerekű robogó, vagy motor ami az én 100kilómmal is viszi a 90-et gond nélkül ezeken a rövidebb szakaszokon? A kis kerékkel sincs gondom, tetszene a Burgman, de a kis kerekű kisebb testű 125-ös robogók nekem labilisnak tűnnek.


Másik kérdés, hátha van valakinek releváns tapasztalata: Olykor lakótelepen parkolna éjszakánként, ponyva alatt a motor. Mennyire lopják ezeket a motorokat a sima 50-es robogókhoz képest?



febr. 5. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A Burgman a legkenyelmesebb motor, ne felj tole.

El fogjak lopni.

febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 1 db 125-ös motorom volt. 120-130 utazót tudta. 154kmh volt a vége. Árban 800- tol felfelé
febr. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát, van, amelyik tudja, de ha pl. 110 körüli a motor végsebessége, azt 10 kilós emberrel már elég nehézkesen. Hozzáteszem, autóúton, ahol a kamionok is 90-nel mennek, az autók meg minimum 110-zel, ez az életveszélyes kategória (50-essel pedig fel sem hajthattál volna ezekre, akár szívesen tetted, akár nem).

Városi rohangálásra való az ekkora robogó vagy motor, meg esetleg nem túl frekventált vidéki útra. Pestről Érdre például ha nem az autópályán megy az ember, bevállalnám, a 4-esre már nem vinném fel.


A tárolásnál meg nem tudom, milyen környéken laksz? Én Újbudán simán kint hagyom az utcán ponyva nélkül, de olyan helyen, ahol nem az enyém az egyetlen motor, és azért ez okoz némi stresszt. Miskolcon nem hagynám kint. :D De egy motort ha akarnak úgyis ellopnak, hiába a lánc, tárcsazár, immobilizer stb. elég ha 4 markos legény feldobja egy platóra.

febr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Aprilia Leonardo.
febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Illetve gondolkodj el azon a kereten még egyszer. Ennyiért értelmes motort sem kapsz, arról nem is beszélve, hogy vétel után első szervizre jó eséllyel még bőven költened kell.
febr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Aprilia Pegaso.
febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szolovjov ***** válasza:
A 125-ösök általában 80 körüli utazót tudnak, a végük alig van 100 fölött. De szerintem az a sebesség is elég. Én van hogy Simsonnal is elmegyek 100 km-re 60-as tempóval. Robogóból én 125-ös Gilera Runnert vennék, de jelenleg kevesebb mint 5 van eladó az egész országban, ami rendszámos. 125-ös robogóból nálam csakis 2 ütemű jöhetne szóba.
febr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Aprilia tuareg.
febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Volt itt pár moci ami A1-be nem fér bele sajna.

Honda cbr 125 is jó lehet pl, de a 100-as utazó az khmm terepviszony és forgalomfüggő...

Szóval a 15 lovas 125 ccm katban a 10-as utazó az 45 kilós tinik alatt lehet ok.

febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Aprilia Futura.
febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!