Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2010es Kia Ceed 1.4 vagy 1.6...

2010es Kia Ceed 1.4 vagy 1.6 crdi? Az egyik benzines a másik dízel. A dízelnél több a hiba lehetőség de viszont jobb erő és a fogyasztás is jobb gondolom. De a benzines meg városba előnyösebb és kevesebb anyagi hosszú távon. Vélemény?

Figyelt kérdés
febr. 5. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Pontosan. Én a benzineseket szeretem a hangja miatt. Régiből akár dízelt is vennék ha hosszú távozom, modernből csak benzines. Minél egyszerűbb, annál jobb. Nem akarok milliókat költeni rá.
febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
febr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1.4 többet eszik és szervizigényesebb motor. Az 1.6 CRDI modern dízel viszonylatban egy jól sikerült, tartós és megbízható motor. Részemről utóbbi lenne a nyerő, többet spórolsz egy jó motorral üzemanyagon, mint ami javítást kér.
febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen az 1.6 Crdi olvastam hogy ajánlott.

De ott ugye dízel turbó stb az nem neccesebb mint a benzinesnél a hibák?

Lényeg ha...: napi szinten kb 10 km város lenne 80% ba tehát azért gondoltam a benzines előnyösebb.

De ha...: lehetséges munkahely lenne kb 20km oda/vissza naponta 50km akkor már lehet a dízel lenne jobb tényleg?

febr. 6. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan jól írod. 1.4-nél nagy előny, ha nemrég volt vezérműlánc cserélve. Ha a 2010 nincs kőbe vésve, 2008-9 körül kezdtek kifutni a részecskeszűrő nélküli, egyszerűbb változatok a dízelből, én olyat keresnék, 2010-11 körül kezdtek bejönni a DPF-es motorok, azok sem rosszak egyáltalán, csak fontosabb hogy hosszú utakon menjen. (Forgalmiban környezetvédelmi besorolás alapján kiderül, euro 4 amiben nincs, euro 5 amiben már van.)
febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!