Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Házilag lefényezni egy spoiler...

Házilag lefényezni egy spoilert mennyibe kerül, és mi a menete?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy üvegszálas hátsó spoiler, ami nincs alapozva sem.

Mi a menete ha le ha le szeretném fényezni? Normális minőségben szeretném, úgy hogy kibírjon 10 évet. Kb.

Hozzávetőlegesen mennyibe kerülnek hozzá kb.az anyagok?


Köszi a válaszokat előre is!



febr. 8. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Elösziris gittelni kell, ha van valahol hiba. Miután elment ezzel 2-3 hét ös megtanultál csiszonli (80-120-240-es papírral), jöhet a 2k-s töltöalapozo két rétegben. Erre valami jól látható sprayvel rá kell permetezni a kontrollszínt, hogy pöttyös legyen. Ebböl látod majd, hogy meddig kell csiszolni vizesen.


Ezután csiszolhatod 600-as vagy 800-as vízálló papírral (színfüggö, pl gyöngyházat finomabbal kell). Csiszolás k0zben olyamarosan kell csorgatni a vizet a papír alá egy szivacsból.


Ha kész van, eltünt minden "pötty", és megszáradt, át kell törölni észter higítóval, szilikonmentesítövel, majd fújás elött "mézes kendövel".


A mai árakat nem tudom, de szerintem ezekre rá tudsz keresni. Azt nem tudom, hogy lehet-e még egyáltalán nem vizes bázisú festéket kapni, mert már 15 éve is téma volt, hogy jármüre már nem lehet alkalmazni KV okokból, csak iprilag.


A vizes bázisút meg esélytelen kamra nélkül fújni.

febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hagyd inkább ha ezt itt akarod megtudni.
febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,sejtettem, hogy nem olyan egyszerű:)

Erről lenne szó egyébként:

[link]


Még nem vettem meg egyébként ezt a spoilert, de ha ilyen macerás, akkor lehet hagyom is inkább az egészet.

Műhelyben gondolom egy ilyen munka van vagy 30-40 ezer, a spoiler ára 30, így összesen 70ezer, annyit ez nem ér meg nekem:)

febr. 8. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:

20-40k hogy normálisan megcsinálja valaki.

A tuning továbbra sem az olcsójánosok sportja.

Ha nem futja rá, akkor ne csináld, jobb egy normális állapotú gyári autó, mint a kókányolt.


(Máskülönben nagyobb gondod lesz, hogy esetleg még műanyagozni is kell, hogy passzoljon)

febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én szoktam fújni kisebb-nagyobb elemeket, pedig em tanult szakmám. De kell hozzá gyakorlat! Az első darabok nekem borzaszóak lettek. Most sem vagyok profi, de már nem taknyolás amit csinálok.

Az anyagon ne spórolj! Házilagosan a minőségi festékkel, valódi 2K lakkal sokkal könnyebb dolgozni, mint valami teszkó gazdaságos festéksprayvel.

Ha új az elem, akkor kicsit megcsiszolod, por és zsírtalanítod. Primer. Megint kicsit megérdesíted. Szín, legalább két rétegben. A rétegeket vékonyan vidd fel, nem közvetlen közelről fújva. Próbáld egyenletesen, de vékonyan felvinni. Ez után 2K lakk. Nagyjából. Ezeket meg tudod venni sprays flakonba töltve is, így nem kell hozzá komoly felszerelés, persze fajlagosan így többre jön ki.

Jó minőségű anyagokból mindent beleszámítva szerintem egy 20-as, vagy inkább 25 is simán elmegy rá. Ha most először csinálsz ilyet és nem valószínű hogy a jövőben fogsz, nem biztos, hogy megéri beruházni rá, kísérletezni vele. Lehet, hogy a fényező kicsit drágább, de nem lutri az eredmény.

febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!