Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 B8 2.0 TDI 143LE...

Elod03200 kérdése:

Audi A4 B8 2.0 TDI 143LE 5W30-as olaj. Melyik gyártótól érdemesebb olajat vásárolni bele?

Figyelt kérdés

febr. 13. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mannol.
febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:
Mindegy csak eredeti olaj legyen és 10ezrenként vagy max 1éves periódusban cseréld. Az összes olaj teljesíti a követelményeket. Az enyémben most motul van de korábban másik szerviznél más fajtát raktak bele. Különbség érzetre semmi a gyári előírt periódustól (15ezer) a sűrűbb cserét jobban meghálálja a motor mint az hogy éppen melyik márkát rakod bele.
febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az összes olaj biztos nem alkalmas. Megfelelő VW jóváhagyás kell, ami ennél szerintem VW 507.00.
febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dirtboy ***** válasza:

3-as

Ő márkát kérdez nem konkrét típust,nem úgy értettem hogy bármelyik olaj hanem hogy bármilyek márka bele való olaja megfelel. az hogy castrol,motul,total stb az mindegy ha sűrűn cseréli. Szerintem minden gyártónak van 507-es olaja.

febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így már világos. Az 507-es olaj egyébként rugalmas csereperiódusra alkalmas, ami akár 30000 km / 2 év is lehet, így nem kell 10ezrenként cserélni. Én 15-nél szoktam, még így is van benne bőven ráhagyás.
febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit nagyon ajánlanak az a Liqui Moly 5W30 Long life Motorolaj. Többi is jó, kivéve a Mannol amit itt valaki írt. Olcsó olaj de a szerelők többsége nem javasolja. Nekem is halt meg motorom idő előtt mikor azt használtam. A mostani Passatomat amibe ugyanaz a motor van mint a Tiedben 7 éve használom, 390 ezer km van most benne, végig Liqui Moly-val cseréltem olajat német ajánlásra és olajcserétől olajcseréig nem kell utána töltenem.
febr. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!