Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális a féknél?

Ez normális a féknél?

Figyelt kérdés

Astra G autó.

Leállított motornál kb 3. Nyomásnál elkezd keményedni a fék. (Ezt úgy tudom jó).

Járó motornál ha nyomkodom minden lenyomásnak van ilyen szisszenő hangja. (Menet közben nem, a fék tökéletes, max ha nagyon lassan megyek egy kanyarra ráfékezni és gyengéden kezdem lenyomni, hallatszik) az autót úgy vettem, hogy a fékolaj tartájon az olaj kb fél cm-rel a maximum jelzés alatt van. Azóta is úgy van, ennek 1 hónapja. Eddig nem nyúltam hozzá és énmagam nem is fogok semmiképpen.



febr. 14. 19:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehár csak addig sziszeg még le nem nyomja a lábam. Sem lenyomott, sem felengedett állapotban nem hallható, csak amíg a fékpedál mozog. (Ugye egy kb 1sec)
febr. 14. 19:22
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a fékrásegítőt hallod.
febr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a fékrásegítő akkor rossz, ha addig sziszeg, amíg rá nem lépek a pedálra.
febr. 14. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Járó motornál két dolgot ellenőrizz:


1. Amit álló motornál írsz, csak járó motornál próbáld: pumpáld meg a féket 3-4 alkalommal. Az első benyomásnál puhább a pedál, mint az utolsónál? Ha igen, akkor levegős a rendszer.


2. Egyszer nyomd be a pedált és tartsd nyomva: a pedál felkeményedés után fixen tartja magát a lábad alatt, vagy pedig szépen lassan egyre beljebb tudod nyomni a pedált? Ha az utóbbi, akkor levegős a rendszer.


Ha ezek alapján úgy tűnik, hogy levegős, akkor gyorsan szervizbe vele. Ha nem, akkor valószínűleg csak a vákuumrásegítő szuszogását hallod, az teljesen normális. Továbbá lehet egy lyukas vákuumcső is, de erre innen monitor előtt nem lehet hasznosat mondani, azt csak élőben vizsgálva lehet kideríteni.

febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. Járó motornál egyhelyben hiába nyomkodom, ugyanolyan marad a fék (érzésre lemegy 1/3-1/2 útig) ha 20szor nyomom is le, sem megy lentebb, sem keményszik meg


2. Ha izomból nyomom is a pedált, akkor sem történik semmi.

febr. 14. 19:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha álló motornál felpumpálom és úgy indítok, hogy nyomva tartom, akkor automatikusan leenged a pedál annyira, amennyire normál esetben benyomni szoktam.
febr. 14. 19:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Menj el szerelőhöz. Amúgy is vétel után első dolgodnak kellett volna lennie, hogy fékfolyadékot cseréltetsz.
febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze vétel után ki kell cserélni az olajat, a vezérlést, a fékolajat, az üléseket, a tetőt, a kormányt, meg az asszonyt az anyósülésről 😆 pénzt meg majd szülünk rá. Ne haragudj meg, de nagyon drága volt, meg át kellett íratni, és biztosítást kellet kötni, és nem tehettem meg eddig. Elfogyott a pénzem. Sajnálom.
febr. 14. 19:39
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 De látom, költői túlzásokra futotta. Én biztos nem ültetném az asszonyt-gyereket olyan autóba, amit nem látott szerelő, csak az előző, ki tudja milyen tulaj. De hát kinek mi a fontos.
febr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!