Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az oktatóm segít a pedálokban,...

Az oktatóm segít a pedálokban, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Elég sokadik óránál vagyok már, de még mindig ha odapillantok néha, látom hogy ellentart a kuplungnak, illetve velem együtt fékez néha. Szóltam neki már hogy ne segítsen, de végül mindig látom/érzem hogy belesegít néha. Értem én hogy az ő kocsija meg minden, félti, nem akar besülni velem.. de ha vizsgára kerül a sor, megint lefogok fulladni, mert ott nem fog segíteni, én pedig megint lesek majd hogy miért nem úgy működik a kuplung ahogy megszoktam? Úgy érzem, így sosem fogom teljesen megtanulni a finom mozdulatok.. Valaki hasonló helyzetben?

febr. 15. 20:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy bizonytalan vagy a pedál kezelésben, és próbáljátok ki egy üres placcon, hogy csak te nyomod őket. Ha ott megy minden gond nélkül, akkor már csak lelkileg kell megküzdeni a dologgal :)
febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Válts oktatót vagy beszéld meg vele. Ez így tényleg nem pálya.
febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Idővel meg fogod tanulni, de gyorsabban fog menni, ha ő is belesegít és adott esetben segít megtartani a pedált, stb.
febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

"de ha vizsgára kerül a sor, megint lefogok fulladni, mert ott nem fog segíteni"


Ha tanulás közben gyakran rásegít, vizsgán is rá fog.


Majd megtanulod magad, olcsóbban. Ez a 30 óra nem a rutin.

febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Mondjuk mondjál le erről az önnön nagyképűségről, hogy te megmondod az oktatónak, hogy ne segítsen. Nyilván nem jó kedvében segít. Inkább tessék úgy menni órára, hogy tanulni is akarsz, nem csak vezetgetni, és akkor esetleg ragadna rád annyi tudás, hogy nem kéne segíteni neked.
febr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5# Azért ácsi, én ezért fizetek nem is keveset :) Másodszor pedig az oktatóm valószínűleg reflexből nyomkodja a pedálokat
febr. 16. 00:18
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy fizetsz érte, még nem lesz igazad. Azért fizetsz, hogy tanítson. Az meg a te bajod, ha fizetsz, odamész, és nem tanulsz abból, amit tanít. Mert ha egyszer-egyszer rápedáloz, oké. De ha rendszeresen, az azt jelenti, hogy te nem tanultál az első egy-két esetből, hogy mit NE csinálj ahhoz, hogy NE pedálozzon rá. Tehát azért fizetsz, hogy hülye maradhass, mert tanulni nem akarsz.
febr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen autóról van szó, de valószínűleg azért segít rá, mert égeted a kuplungot, vagy olyat csinálsz ami nem tesz jót az autónak.


Értem én, hogy te kifizeted az óráid, de neki sem pálya az, ha a tanulók miatt, évente mondjuk kuplungot, esetleg kettőstömegűt kelljen cserélnie a nem hozzáértésből adódóan, ami nem két forintos tétel.


Mi így nem tudjuk megítélni, hogy te, hogy vezetsz, így szerintem ez a kisebbik rossz. Sok tanulós kérdésben üvöltöznek az oktatók a fizető delikvenssel.

febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Azért ácsi, én ezért fizetek nem is keveset"


Azért ácsi, azért fizetsz, hogy oktasson, nem azért, hogy te oktass.

febr. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 Mivel ez egy fizetős szolgáltatás, had legyen már jogom megkérni, hogy ennyi kifizetett óra után ne nyomkodja a pedálokat, amennyiben nem feltétlen szükséges a beavatkozás, nincs balesetveszély :) Mintha helyetted célozna valaki a fegyverrel, erre másnap vizsgára küldene :) És te kifizettél egy rahedli pénzt. Sosem lesz a lábadban a finom mozdulat, ha rátart, mert azt fogod megszokni persze az baromira nem a valóság, de vizsgázni azon az autón kell majd :) Nem szoktam égetni a kuplungot. Valaki beírta itt hogy nem tanulsz, hülye maradsz, ezen jót nevettem :D Nem mintha egy személygépjárműt 1000 fajta módon lehetne kezelni, nyilván értek hozzá egyszerűen az oktató megszokásból tutulgatja a pedálokat. Viszont az igazi finom mozdulatokat így nem könnyű elsajátítani, ha egyszer rajta a lába egyszer nincs..
febr. 17. 12:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!