Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány bàr nyomáson durrana ki...

GuestUser kérdése:

Hány bàr nyomáson durrana ki egy gumiabroncs?

Figyelt kérdés
Hello. Bár meglepodnek ha valaki tapasztalatbol irna meg, a kerdesem az kivancsisagbol hogy pl egy atlagos szemelygepkocsi tegyuk fel 195/55/r15 vagy 185/65/r15 meretu abroncsát ami normal korulmenyek kozott 2.2-2.4 bar kozott hasznalnak ha benzinkuton elkezdenem fujni es csak fujni fel es fel ész nélkul vagy inkabb ugy mondom beragadna a gepezet es az fujna felfele, plusz raszorul a szelepre tehat le sem tudod rola szedni, mennyit viselne el? :)

febr. 16. 03:58
 1/7 anonim ***** válasza:
AZ nem nyom annyit hogy kidurranjon, kb 6 bart tud.
febr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
4 bar.
febr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem a gumi durran szét, hanem a szelep, vagy a felninél kiengedi a levegőt.
febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10-20 bar.
febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

3. Felninél miért engedné ki?

Pont hogy jobban oda szorul.

febr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló, öreg (20-30 éves) belsős és diagonál szerkezetű gumit fújtam egyszer 4.5 bar környékére ha jól emlékszem. Mintha lett volna 1-2 pattanó hang... Odébb mentem, kis idő múlva durrant egy nagyot. A gumi vázát jelentő szövet szálak szakadtak el.
febr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként minden gumi oldalán ott a maximális nyomás, ilyen méretben 3-3.5 bar jellemzően, azt tudnia kell maximális sebesség és terhelés (kg) mellett biztonságosan.


Amit az előbb említettem, kora mellett azt hiszem nagyobb (túl)súly is volt rajta, de egy helyben állt.

febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!