Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lenne megcsinálnom a...

Érdemes lenne megcsinálnom a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Anyámmal nem lehet beszélni erről, ő szerinte ez egy nagyon fontos dolog, és ehhez ragaszkodik foggal-körömmel, de nulla érvvel.

Én meg csak azt látom, hogy nagyon sokba kerül maga az autó, meg a fenntartása is, és a környezetemben akiknek nincs a tulajdonában, teljesen jól megvannak. Tehát szerintetek fontos lenne megszerezni a jogsit?


febr. 16. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy nekünk fontos-e. Ha te jól meg vagy nélküle akkor semmi gond.
febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Élethelyzettől is függ.

Én annyira vidéken lakok, hogy csak akkor jön erre busz ha eltéved. Ilyen helyzetben elég fontos, hogy legyen az embernek jogosítványa, autója.

febr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
BP belvárosban tuti nem vennék autót, bárhol máshol hasznos tud lenni. El kell dönteni megéri-e.
febr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A jogosítvány megléte egy lehetőség, ami nyitva áll. A jogosítvány nem léte egy csukott ajtó, ami kizár dolgokat az életedből.

Szerintem te nagyon is tudod, hogy a jogosítvány hasznos dolog, de fosol nekifutni. Mert ha anyád erőlteti, akkor fizeti is. Nézz ki az ablakon, 6 millió magyar vezet, csak nem lehet olyan ördöngősség.

febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen sok ember vezet, de az is tény, nem mindenki való a volán mögé. Nyilván vannak olyan szituációk amikor kifejezetten hasznos. Gondolj bele, ha menned kell valahova akkor kocsival akkor mész amikor csak akarsz. Nem kell igazodnod a tömegkozlekedéshez és nem kell cigányokkal együtt utaznod.
febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#1 16 évesen jelenleg nem olyan az élethelyzetem, hogy objektíven tudjak dönteni ezt illetően, ezért írtam ki a kérdést, felnőttek válaszára kíváncsian


#4 "A jogosítvány megléte egy lehetőség, ami nyitva áll. A jogosítvány nem léte egy csukott ajtó, ami kizár dolgokat az életedből."

Igen, tudom. A kérdésem az volna, hogy nagyban befolyásolja-e az ember életét.


És nem, nem "fosok" nekifutni, egyszer már nekiálltam itthon tanulgatni, viszont mivel a környezetemben az a ritkább, hogy a családoknak van autója, elgondolkodtam, hogy megéri-e.

febr. 16. 20:03
 7/13 anonim válasza:
kocsi nélkül gyerek vagy
febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg munkához is kell jogosítvány, céges autót vezetni, pl. elmenni az ügyfélhez. Ha irodában dolgozol nyolctól négyig, vagy 3 műszakban a szalag mellett 3 műszakban, akkor jó eséllyel nem fog kelleni, főleg, ha a céges busz hazavisz.
febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5 éve 40 éves fejjel csináltam meg, munka, csalás, gyerek, beteg szülők melett... azt javaslom tedd le a jogsit most..még nem érzed, nem tudhatod, de hálás leszel magadnak, anyudnak érte a későbbiekben
febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csináld meg. Nekem nincs saját autóm, de azért örülök, hogy még korán megcsináltam a jogsit, ha kellek, tudok vezetni, illetve egyetem vagy munka mellett sokkal macerásabb lett volna, mint még középsuliban. Sok olyat is ismerek, aki megcsinálta fiatalon, aztán kb. csak újítgatta 10 évig, de amikor már a második gyerek is megszületett, nagyon is jól jött, hogy van jogsi. Előtte nem volt igény autóra, utána lett, és nem 35-40 évesen kellett kapkodnia a fejét, hogy na, mikor, hogyan, miből csinálja meg.
febr. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!