Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Világit a guminyomás visszajel...

Világit a guminyomás visszajelző, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy 8éves swiftet amit már TPMS rendszerrel szereltek.

Mivel téli gumik voltak az eredeti lemezfelniken, a napokban feltettem rá az előző autómról megmaradt -méretében és felfogatásában megegyező- nyárigumis könnyűfém garnitúrát.(amiben viszont nincs ilyen jeladó)

Természetesen az "okos" autó azonnal érzékelte a különbséget, és azóta egyfolytában világít a sárga, gumi-jelű piktogram.

Kérdésem:

Van-e valami megoldás a lámpa kikapcsolására, vagy csak az marad, hogy az alufelnikbe is szenzorokat kell rakatni, és minden tavaszi-őszi kerékcserénél újrataníttatni az agyát?



febr. 17. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs benne szenzor, akkor nem értem mi a kérdés... Persze, hogy hiányolni fogja!

Vegyél bele és kész! A Suzuki rendszerét nem ismerem. Vagy tanítani kell kerékcserekor, vagy nem. Az előző autómban pl öntanuló volt a rendszer, semmit nem kellett mókolni, még új szenzornál sem. A mostaninál kerékcsere után 4 db gombnyomás egy 2000 Ft-os aliexpresses kütyüvel. Úgyhogy ez sem olyan megterhelő plusz feladat.

febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1. "...nem értem a kérdést..."


Pedig egyszerű:

Nem a rendszer betanítása volt a kérdés, és nem az aliexpress 2000Ft-os kütyüje.

Van-e valami megoldás a lámpa kikapcsolására, vagy a rendszer kiiktatására?

Ezt kérdeztem.

febr. 17. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Világosan leírtam.

A megoldás: veszel szenzorokat.

Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy tönkre ment az ABS jeladód, hogy iktathatnád ki a rendszert az autódból. Erre nem az a megoldás, hogy kisbaltával nekiállsz kifaragni, hanem a jeladó cseréje. Itt is ugyanez a helyzet. Hogy neked nem tetszik a válasz és sajnálod a pénzt a jeladókra, arról nem én tehetek.

Nyilván ki tudod faragni az autóból a rendszert, vagy csak simán kiiktatod a visszajelzőt, leragasztod szigszalaggal, csak akkor hivatalosan az életben nem megy át többet az autód a műszakin. Nem véletlenül kell műszakin fotózni a műszeregységet gyújtás ráadás után közvetlenül (ekkor minden kötelező elem visszajelzőjének világítania kell) és motorindítás után (ekkor a visszajelzőknek ki kell aludnia).

febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem a rendszer betanítása volt a kérdés, és nem az aliexpress 2000Ft-os kütyüje."

Ja, oké, akkor ez nem volt odaírva, amire válaszoltam csak odaképzeltem: "...és minden tavaszi-őszi kerékcserénél újrataníttatni az agyát?"

febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves valaszadó.

Először azt írtad, nem is érted a kérdést.

Aztán hozzátetted, hogy nem ismered a swift rendszerét, de ennek ellenére elmagyaráztad.

Most azt is leírtad, hogy mi a teendő az ABS esetében, majd írtál a kisbaltás megoldásról és hogy mi várható a vizsgán. Nagyon szépen megköszönöm ezeket az infókat, bár én csak arra az egyszerű kérdésre vártam választ:

Tudsz-e valami megoldást, a lámpa kikapcsolására?


Mindössze ennyi volt a kérdésem.

Köszönöm.

febr. 17. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok, jó politikus lennél! Leírtam kétszer. De neked nem tetszik a válasz. Ezért eljátszod, hogy naivan nem akarod érteni amit írtam, viszont a szavak kiforgatása, a szövegkörnyezetből kiemelve, megy ezerrel.

Én itt befejeztem. Ne haragudj, de nekem erre nincs időm. Sok sikert kívánok a megoldáshoz!

febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem játszom a naívat, de miután azt írtad 14:10-kor:

"vagy csak simán kiiktatod a visszajelzőt".....

Igen, erre lennék kíváncsi hogy hogyan?

Megköszönöm ha ezt leírod, mert tényleg csak ennyi a kérdésem lényege.

febr. 17. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!