Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkujel világított majd...

Akkujel világított majd gázadásra eltűnt. Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés

Reggel 30 perces útra használtam a kocsimat, nem volt semmi baj, nem mutatott semmit. Leraktam valahol, állt 4 órát kb. Beindítom, akkujel világít. Mondom csodás. 2x újraindítottam, ugyanez. Majd kíváncsiságból adtam egy kis gázt alapjáraton és az akku jel abban a pillanatban eltűnt. Egész úton (20 perces kb. ) nem mutatkozott, most megérkeztem és leállítottam a kocsit, még a kulcsot is kivettem aztán kíváncsiságból újraindítottam, akkor sem mutatkozott. Mi lehetett ez?

Meg vagyok ijedve mert fontos hogy üzembiztos legyen a kocsim… van okom a félelemre?



febr. 18. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az akku jel a generátor hibáját jelzi, lehet hogy haldoklik, és ez az első jele.
febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Félni nem kell, nem harap. 😉

Nem gerjedt fel a generátor egyből, ez még nem baj, de ajánlott egy kissebb felújitás (feszültség szabájzó cseréje a kefetartóval, csúszó gyűrű ellenőrzése).

Esélyes, hogy a kefék koptak el azt nem jó a kontaktus.

febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkumulátor is haldokolhat és nem volt töltésed. Tekert vagy egyből indult? Állás után?
febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ezt még ha az online kresz-en nem is, de az oktató vezetéskor elmondja szerintem most is. Az a három visszajelző mit jelent, amikor indítasz...

Nincs kielégítő töltés, mivel alapjáraton nincs, fordulaton meg van, valószínűleg generátorhiba lesz.

Nem fog holnap megállni, de rövid úton ejts meg egy javítást. Autóvillamossági szerelő fel tudja újítani a generátort, nem kell feltétlenül megvenni az újat.

febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van az úgy, hogy nem gerjed egyből alapjáraton... Mutasd meg egy autóvillamossági szerelőnek. Lehet csak valami kontakt nem tökéletes, vagy generátor, stb... Mondjuk nekünk volt olyan autó és gép is, ami igényelte ezt a kis gázadást hasonlóan, de ezt megbízhatóan tették :D
febr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet semmi baja csak volt egy kis kontakt hiba.

HA elalszik akkor az jó.

febr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, ma reggel megint előjött de gázadásra megint elmúlt, egész nap használtam az autót aztán nem jelentkezett többet. érdekes szokásai kezdenek lenni a kocsimnak..
febr. 19. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!