Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes Benz W212 pre facelif...

Mercedes Benz W212 pre facelift E 220 CDI vagy E 350 CDI?

Figyelt kérdés

Mercedes Benz E osztály vásárlása előtt állok. Van két modell amit kinéztem. Az egyik a 220 CDI ami nagyon gazdagon fel van szerelve ami a kényelmet és biztonságot illeti, vagy a másik egy 350 CDI nagyon alap felszereltséggel.


Az ár 10 000€ mindkét autó esetében. Mijdkettő 320 000 km körül futott, és mindkettő jó állapotúnak tűnik. Melyiket választanátok?


Kb 15 - 20 000 km-t megyek évente.



febr. 20. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

320.000 km ?????????

Mennyira adjak gombokert hogy egyaltalan ezen gondolkodsz?

Tudom, fontos a rajsag ( E MERCI !!!) de a kertbe letolva tonkremenve nem annyira raj.

A valasz: egyiket se.

febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, ezek a csodagepek egy nemet kereskedesben allnak honapok ota, s a nepper azt mondta, kivalo allapotban es pikk-pakk friss muszakival kapod majd.

Egy E Merci hatso lengokar szett felmilla. Ha legrugos, akkor inkabb masfel. Akarod meg ezeket?

febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyik sem Air matic, nem 4matic.


Egyáltalán nem fontos a rajság, ez tetszik, és ez elég nagy családi autónak. Ennyi.


Tudom, hogy a szerviz drágább mint egy Superben vagy egy Passaton, részemről ez nem gond.


Ha kiéltétek magatokat a beszólogatással és ítélkezéssel, és van tapasztalatotok, az érdekelne, hogy a 220 CDI vagy a 350 CDI a jobb motor.


De úgy látom erre az oldalra kár volt ilyen kérdést feltenni.


Na mindegy, szép napot nektek.

febr. 20. 16:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez ilyen "fej vagy gyomor" kérdés?
febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na és mennyiért adják a jó állapotú full extrás prémiumot, 900 ezerért? :D Vajon miért? :D :D :D
febr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

10 000€-ba kerülnek amik között vacilálok (3,8m forint). Ez az évjárat kapható 2milliótól 5millióig. Nem értem min vagytok kiakadva. Egy 13 éves autót tervezek venni.


Magyarország autóállományának a kora 2022-ben 15 év.


A válaszaitokból ítélve úgy érzem, ezzel ellenben GYIK-en mindenki új prémiummal jár...


Na mindegy, kár a szóért :) csak szólogassatok be tovább, éljétek ki magatokat... ti előítéletekkel teli... na mindegy. ;)

febr. 20. 20:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 4szer ennyi pénzből vettem autót, de eszembe nem jutott volna német prémiumot venni, mert nem tudnám fenntartani.
febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha volt 40 000€-d autóra akkor miért ne tudnál fenntartani egy német prémiumot?


10 000€ a vételár, és tételezzük fel hogy kifogtál egy nagyon rossz példányt, amire minden évben (ami elég valószinűtlen) évi 3 000€-t költesz. Az 10 év alatt 30 000€, + 10 000 € a vételár = 40 000€.


Szóval 10 évre ugyanazt a 40 000€-t költöd el csak részletekben, mint az új 40 000€ -s autóra egyszerre (amely esetében a szervizeléssel nem is számoltunk). És ha netántán nem egy roncshalmazt fogsz ki, akkor nem is fog annyit veszteni az értékéből mint egy új autó (merthogy már a legnagyobb részét elvesztette).


Hogy mért vennél inkább német prémiumot egy új más autó helyett? Nem tudom. Nem kell. Azt veszel amit akarsz. De ha arra vágysz, az tetszik, miért ne.


5 évig használtam most vasárnapig hétig egy Civic Type R-t minden nyűgjével. Racionális/olcsón fenntartható autó? Nem. De tök jó 5 év volt, élveztem, és egy percig se bántam, hogy nem Octavia TDI-t vettem helyette ami egy csomó pénzt spórolt volna ennyi idő alatt, és a gyermeket is könnyebb lett volna betenni a gyerekülésbe.

febr. 20. 22:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Volt w212-m 2012-es 2.2d


7g tronic vàltò elvileg kevèsbè hajlamos a meghibàsodàsra


2.2d motorok durva, hangos jàràssal rendelkeznek, viszont megbízhatóak-a szokásos dízel problémák mellett..németországban ez a taxi dízel


Fórumokom a 3000es dízel az etalon, jónak tartják. Személyes tapasztalatom nincs vele.


Nagyon tartós autó, 320.000km sok, de még bőven elmegy.

febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végül a 2,2 CDI mellett döntöttem 🙂


Eddig tetszik, és nagyon nem érződik rajta a sok km.


Szép napot mindenkinek.

márc. 2. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!