Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lehet a reális ára egy...

Mennyi lehet a reális ára egy autó teljes fényezésének?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

szerintetek mennyibe van manapság egy nagyobbacska szedán (pl. Audi A8, Lexus LS)reális ára, teljes fényezés + enye lakatolással?

Sehol sem lyukas csak leginkább karcok meg felületi rozsda.(amennyire látható persze)

Több helyen is érdeklődtem, egész kb. 1 milliótól 5,5 millióig mindent is hallottam eddig.

Semmi extra elvárás, rendes metál kék szín amivel érkezett annó,eredeti nem színváltoztatással

Nade szerintetek mennyi lehet a reális ára, hogy ne is legyen gány munka de azért ne is húzzanak le hogy hasraütésből mondunk valamit :)

Félreértés ne essék, jó munkát szeretnék és hajlandó vagyok ezt meg is fizetni de akkor is


Köszönet mindenkinek aki válaszol és hozzászól, szép estét nektek :)



febr. 22. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Most akkor festeni vagy csak políroztatni szeretnéd?

Polírozás kb 150-200 ezer festésre meg számolhatsz elemenként 60-70 ezret.

febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy enyhe lakatolás? A rozsdás darabot kivágják majd behegesztik.

Szóval olyan van, hogy foltozás, egyengetés és küszöbcsere, ívek cseréje és hasonlók.

A festő szempontjából az árképzésnél pedig ép gyári elemekről, illetve lakatos által javított elemekről beszélnek.

Természetesen a második esetben drágább a fényező munkája.

Az árak pedig nagyon és kiszámíthatatlanul változóak.

Van ahol regényt írnak a munkfelvételi lapra, hogy

Olaszországból hozott xxx márkájú festék, rajta a háromrétegű német yyy nevű fedőlakk, a fényező Mester éveket dolgozott az Aston Martinnál, és olyan számítógép vezérlésű az infraszárító kemencéjük van, hogy elsírod magad.

Aztán van olyan hely ahol azt mondják ennyibe kerül, kb. 5 munkanap, ja és itt van éppen egy referencia munka, nézd meg.

És valóban, korrekt a számla, pontosan és szépen dolgoznak.

Az a legegyszerűbb, ha több helyről kérsz árajánlatot, megnézed a munkájukat és kiválasztod a műhelyt.

febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#1.

A kérdező szerint "felületi rozsda".

Azt szerintem nem nagyon szokták polírozni. 😁

febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy sokkal olcsóbb venni egyet aminek szép a fényezése... 😅
febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Teljes festésről lenne szó, felületi rozsda alatt azt értem hogy pl sárvédőn hólyagzik a festés, azt felvéve, alatta bomba biztosan van a bádog/acél és szép fènyes. Viszont ezért is van vele némi munka,tehát nem perfekt festésre kész.

Viszont a 32 évéhez képest így is jó állapotunak mondanám :)


#4-re

A legolcsóbb darab ami egyáltalán megy és működik is valammenyire az is 3-3,5 Milló körül indul.

És akkor 1. Gazdával, 160.000 Km-rel minden évben márkaszervízben vezetett szervízkönyvvel és törésmentesen? :)

Nem hiába szeretnék belefektetni

febr. 22. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Manapság 1-2M-ba benne van egy teli fényezés műhelyben. (Tehát nem sógor kománál…)
febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagyis, évente 5 ezer km.-t ment, több mint három évtizeden keresztül?

(mert így jön ki a 160ezer)

Na fogd meg a söröm!


És közben a sárvédő hólyagzik.....na ez az autó minden festők álma. 😁

febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a sárvédő hólyagzik, akkor ott már nincs lemez alatta, mert belülről szok megindulni a rozsda. Első sárvédőknél tipikusan a küszöb előtti rész ilyen, mert megül a sár a dobbetét mögött, és belülről rohasztja a lemezt. Nekem már volt javitva ez miatt a kocsim, van is rá javítóelem.

Festés ára meg nagyon függ a színtől, nem mindegy,hogy sima alapszín vagy valamilyen metál, és ha igazán tutit akarsz, akkor heteket kell várni ,hogy ténylet kiszáradjon minden réteg.

febr. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gányolda számla nélkül "nettóba" 1 millió körül


Profi műhely, számlával és olyan munkával, hogy nem kell utána visszamenni reklamálni 2-4 millió között attól függően mi az a "némi lakatolás"

febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!