Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Prémium kategóriás gumiabroncs...

Prémium kategóriás gumiabroncsok között is van minőségi különbség?

Figyelt kérdés

Prémium alatt a Michelin, Continental, Bridgestone, Goodyear, Dunlop, Pirelli márkákra gondolok.


Nektek melyik márkával mi a tapasztalatotok? Melyik márkának mi a jellemző tulajdonsága? Melyik márka vált be nektek a legjobban?



febr. 24. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Utcai használatban nincs.
febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Az a baj hogy manapság mind szar, a legtöbb a márkanév okán van túlárazva, és 3 évesen ugyanúgy elkezd szarrárepedezni..
febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem minőségi különbség van, hanem a felhasználás módja és személyes preferencia miatt lesz "sz*r" az, ami éppen nem felel meg az adott embernek. Újszülöttnek minden új, én azt hittem, tök király gumik vannak a motoromon, aztán amikor először cseréltem, ég és földnek éreztem a különbséget. Pedig nem volt rossz az előző sem, csak éppenséggel nem nekem.
febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most lesz gumicsere tavasszal a kocsimon, és az árakat nézem. A Dunlop a legolcsóbb, aztán Pirelli, Goodyear... A Michelin pedig jócskán drágább egy Dunlop/Goodyear guminál. Akkor a Michelin ennyivel többet is ad? Vagy mi az oka, hogy a Michelin ennyire drága?
febr. 24. 12:41
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

A Michelin, a Bridgestone meg tán még a Continental azért drágább, mert amit fentebb írtak, hogy 3 év után repedezik, na, az náluk nincsen. Sőt, ugye 5 év után cserélni kéne, de amúgy 8-10 évet is simán elmennek, kb. akkor kell kidobni őket, amikor elkoptak.

A Michelin nem annyival drágább, mint amennyivel hosszabb az élettartama. Szerintem. Persze ha évi sok tízezer km-t mész, akkor úgyis elkoptatod hamarabb, minthogy egyéb minőségi okokból kuka legyen, tehát akkor nem éri meg.

febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig csak Goodyear, Michelin, Continental és Bridgestone gumijaim voltak. Ezekről tudok nyilatkozni. Az egyik autóm pótkereke volt Dunlop, de azt nem használtam operatívan.

A Michelin 2-3 évig nagyon jó, nagyon jól tapad, de utána drasztikusan csökken a tapadás és látványosan elkezd repedezni. Ezért én nem tudok róla szuperlatívuszokban beszélni. És valóban az egyik legdrágább gumi.

Continental: Kiegyensúlyozottan jó. Semmilyen szempontból nem tapasztaltam kiemelkedőnek, de tapadásban, élettartamban, minden más szempontól jó gumi.

Bridgestone: Ez az autó gyári szerelésű legelső gumija volt. Voltam vele a Hungarorringen tréningen. Hát... össze vissza csúszkált vele az autó. Én nem szerettem, alig vártam hogy elkopjon és ledobhassam. Nekem nem jött be.

Goodyaer: Olcsó. És ehhez képest meglepően jó. Nagyon jól tapad. Új korában talán nem annyira mint a Michelin, de alig marad el tőle és azt tartja konstansan sok évig. 6-7 éves korára persze ez is repedezik már. De ennél öregebb gumival amúgy se szívesen gurulnék már. Én kedvelem ezt a márkát, a mintázat is nagyon esztétikus.

Gondolom most le leszek pontozva. A saját szubjektív véleményemet írtam le. Sajnálom, ha valakinek nem tetszik. Én akkor is ezeket tapasztaltam.

febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
88%

Én már jó ideje csak Continental gumit veszek minden autómra, úgy tapad, mint ha az útra szögelték volna az autót.


Sportosan vezetek, relatíve erős autóval, és sosem vesztettem el vele a tapadást, azóta csak ezt veszem.


De egyébként használtam, Pirelli, Dunlop gumikat is, azok is jól tapadtak, bár akkoriban nem vezettem ennyire sportosan így nincs összehasonlítási alapom ezen a téren.


Az biztos, hogy a Continental qrva jó, bár tény, hogy kb a Michelin mellett az egyik legdrágább gumimárka!


Amit soha többé nem vennék Hankook...


Ezért biztos sok minuszt kapok, mert valamiért ezt a vackot nagyon tolják, hogy milyen jó gumi, én is bedőltem anno a gumisnak amikor elkezdték promózi, hogy prémium gumi olcsón...


Hát... akinek ez jó gumi, az próbáljon ki egy tényleg Prémium gumit tapadás terén.

febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aha.. majd amikor a Michelin is elkezd megrepedni.. nincs már nagyon valódi kaucsuk, az a problem, és a Michelinnek sem fog több jutni.
febr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ÉRdemi nincs normális használat mellett
febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!