Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » LED rendszámtábla világítás -...

LED rendszámtábla világítás - legális?

Figyelt kérdés

A halványan pislákoló rendszámtábla világítás izzókat kicseréltem ledesre.

Hátra kicsit sem világít, csak lefele, de olyan erős fénye lett, hogy rendesen világos tőle az autó mögötti 1-2 méter.


Szabad ezt, vagy a túl erős izzóért csesztethet a rendőr?


febr. 24. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Illegális.
febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
De mi lenne ha a normális belevaló égőt tennél bele?
febr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Vegyél Osram Cool Blue izzót, ha van olyan foglalattal (legális, de kékebb a fénye, mint a LED, amennyire csak szabályosan lehet)
febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Én is így jártam. Most a héten jött meg Aliról. Kb. stadionvilágítás van a kocsi mögött. Nem értem ez mire jó... Pedig jó lenne, szép fehér fénye van, csak így túl sok.

Hivatalosan nem lehetne használni, gyakorlatilag a kutyát nem érdekli. Ráadásul olyan autóm van, amit szereltek gyárilag is ledes rendszámtábla világítással.

febr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jól láthatónak kell lennie a rendszámtáblának. Amint én tapasztalom, a ledek nem szórják a fényt, mint egy hagyományos izzó, hanem egy helyre világít leginkább, ezért sok esetben alig lehet kivenni mi is az autó rendszána.

Nyilván ez akkor probléma ha maga a rendszámtábla megvilágítása nem erre lett tervezve. Egy gyári ledes lámpa az más.

Én ezért nem javaslom az utolagos led izzó cserét.

febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért ezt raktam bele, mert belső világításnak vettem még ezeket régebben, ez volt itthon, gondoltam kipróbálom - nem gondoltam volna hogy ennyire erős fénye lesz.


Csere lesz belőle, mert ez már tényleg majdnem tolatólámpa így hogy most sötétben látom - amúgy a rendszám nagyon tisztán kivehető vele. Köszi a cool blue ajánlatot, szerintem kipróbálom, az tetszik ha nem sárgás a fény.

febr. 24. 19:35
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Elméletben szabálytalan, de pont nem érdekel senkit a rendszámtábla világítás, amíg világít és olvasható a rendszám
febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
"Elméletben szabálytalan, de pont nem érdekel senkit a rendszámtábla világítás, amíg világít és olvasható a rendszám"Mindaddig, amíg nem találkozik a kérdező egy olyan fakabáttal, aki épp bal lábbal kelt fel, mert akkor pont az ilyesmibe fog belekötni.
febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: Igen, amennyi rendőr van az utakon és amennyire van kapacitásuk, pont ezzel foglalkoznak... Ha ezért meg akarja büntetni, akkor jól is jár, mert kap érte egy 5k csekket és kész. Ilyen esetben keresi a büntethető tételt, amíg nem talál valamit és mindenhogyan bünti lesz a vége
febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
@9, mondjuk itt mifelénk pont meglepően sok rendőr van, és meglepően köcsögök is. Haveromnak azért vették el a forgalmit, mert ültetve volt egy laza félmilliós sportfutóművel a kocsija, de a rozsdaboglyákkal amik majdnem leesnek az útról a cigányok mehetnek vígan amerre látnak. Ezért én inkább cserélem ezeket az izzókat, nincs kedvem a kötekedéshez.
febr. 25. 01:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!